اردوغان به نامه توهین آمیز ترامپ واکنش نشان داد

به گزارش مجله عکس، رئیس جمهور ترکیه به نامه توهین آمیز رئیس جمهور آمریکا واکنش نشان داد و گفت که آن را فراموش نخواهد کرد.

اردوغان به نامه توهین آمیز ترامپ واکنش نشان داد

فارس نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه آدینه به لحن توهین آمیز نامه همتای آمریکایی اش، دونالد ترامپ واکنش نشان داد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، اردوغان در یک کنفرانس خبری گفت: نامه ترامپ منطبق با عرف دیپلماتیک و سیاسی نبود. ما این بی احترامی را فراموش نمی کنیم. این برای ما اولویت نیست، اما وقتی زمانش برسد، می خواهیم بدانند که اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نامه ای با ادبیاتی به شدت غیرمحترمانه و دور از آداب دیپلماتیک، به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه توصیه نموده است که از کشتار در سوریه خودداری کند.

این نامه را تریش ریگان خبرنگار شبکه فاکس نیوز منتشر نموده است. تاریخ این نامه به 9 اکتبر (17 مهر) یعنی همزمان با شروع عملیات ارتش ترکیه در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه بازمی شود.

ترامپ در این نامه نوشته است:

آقای رئیس جمهور گرامی:

بیا با هم یک معامله خوب کنیم! تو نمی خواهی مسئول کشتار هزاران نفر باشی و من هم نمی خواهم مسئول نابود کردن اقتصاد ترکیه باشم - [لازم باشد] این کار را می کنم. قبلا قدری از طعمش را در ارتباط با کشیش [اندرو] برانسون چشیده ای.

من سخت کار نموده ام تا برخی از مسائل شما را حل کنم. جهان را ناامید نکن. می توانی معامله فوق العاده ای کنی. ژنرال مظلوم [کوبانی، فرمانده شبه نظامیان کرد] آماده مذاکره با توست و آماده است تا امتیازاتی بدهد که تابحال نداده است. نسخه ای از نامه اش را که همین به تازگی دریافت نموده ام، به صورت محرمانه [برایت] ارسال می کنم.

اگر این کار را به طرز درست و انسانی انجام دهی، تاریخ نگاه خوبی به تو خواهد داشت. اما اگر چیزهای خوبی اتفاق نیافتد، تا همواره به تو به چشم یک شیطان نگاه می نماید. سرسخت نباش. احمق نباش.

بعدا با تو تماس می گیرم.

ارادت

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 492

به "اردوغان به نامه توهین آمیز ترامپ واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان به نامه توهین آمیز ترامپ واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید