اشتغال زایی مهاجران در کانادا؛ پدیده ای فراتر از حد انتظار

به گزارش مجله عکس، اخیرا Statistics Canada مطالعه ای در خصوص کسب و کارهای مهاجران در کانادا انجام داده که نتیجه آن حاکی از رشد دور از فکر در اشتغال زایی کسب و کارهای مهاجران کانادایی بین سال های 2003 تا 2013 است. به بیان دیگر مهاجران در کانادا بیش از صاحبان کسب و کاری که در کانادا به جهان آمده اند اشتغال زایی نموده اند. محققان در این مطالعه بین کسب و کارهای به ثبت رسیده به وسیله مهاجرانی که از سال 1980 وارد کانادا شده اند و کسب و کارهای کانادایی تفکیک قائل شده اند.

اشتغال زایی مهاجران در کانادا؛ پدیده ای فراتر از حد انتظار

در این دوره 11 ساله 25 درصد اشتغال زایی خالص از ناحیه کسب و کارهای به ثبت رسیده به وسیله مهاجران اجرا شده است. این رقم آن موقع اهمیت بیشتر می یابد که در نظر داشته باشیم این شرکت ها تنها 17 درصد از مجموع شرکت هایی را تشکیل می دهند که در این مطالعه مورد آنالیز را گرفته اند.

به بیان دقیق تر بین سال های 2003 تا 2013 حدود 400 هزار شغل نو ایجاد شده و این در نتیجه باعث شده که سهم هر شرکت تاسیس شده به وسیله مهاجران در اشتغال زایی از مبه وسیله شرکت های کانادایی فراتر رود. بعلاوه در این مطالعه بیا نشده که در مقایسه با شرکت های کانادایی کسب و کارهای تاسیس شده به وسیله مهاجران بیشتر از اینکه از بین برنده مشاغل باشند مولد آنها بوده و هستند.

در گزارش Statistics Canada بیان شده که بیشتر شرکت های مهاجران کمتر از چهار سال عمر داشته اند و این عامل مهمی در بالاتر رفتن درصد اشتغال زایی این نوع شرکت ها است. چرا که در طول سال شرکت هایی که مدت زمان کمتری از تاسیس آنها گذشته اشتغال زایی بیشتری داشته و دارند. سهم شرکت های تازه تاسیس تر در اشتغال زایی 40.5 درصد بوده حال آنکه سهم خالص آنها در از دست رفتن مشاغل تنها 17 درصد بوده است.

گذشته از همه اینها در این مطالعه جالب و قابل توجه بیان شده که شرکت هایی که مدت زمان زیادی از تاسیس آنها نمی گذرد به لحاظ اشتغال زایی تحرک بیشتری دارند و این هم بیشتر به این خاطر است که نرخ رشد آنها در مقایسه با شرکت های قدیمی و جا افتاده تر بیشتر است. وقتی که از شرکت های مهاجران به اصطلاح سن و سالی می گذرد از مزیت اشتغال زایی شان کاسته می گردد که البه بنا به اعلام این مطالعه این به معنای خاتمه این کسب و کارها نیست.

کانادا قرار است تا سال 2021 یعنی ظرف سه سال آینده از تعداد بیشتری مهاجر استقبال کند. کانادا می خواهد تعداد جذب مهاجر را از 330 هزار و 800 نفر در امسال به 350 هزار نفر در سال 2021 برساند. با اینکه این مطالعه تنها تا سال 2013 به آنالیز پرداخته است اما انجام آن گام مهمی در شناخت نقش مهاجران کارآفرین در اقتصاد کاناداست.

آیا شغل شما در کانادا مورد احتیاج است؟

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1811

به "اشتغال زایی مهاجران در کانادا؛ پدیده ای فراتر از حد انتظار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتغال زایی مهاجران در کانادا؛ پدیده ای فراتر از حد انتظار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید