اعتراضات در پی نابودی میراث بومیان در استرالیا غربی بین المللی شد

به گزارش مجله عکس، این شرکت معدنی استرالیایی به منظور استخراج سنگ آهن در گلوگاه جووکان، اقدام به تخریب میراث بومی این منطقه که شامل پناهگاه های سنگی باستانی است، کرده که این امر باعث ابراز اعتراض های پی درپی ملی در کشور استرالیا شده است.

اعتراضات در پی نابودی میراث بومیان در استرالیا غربی بین المللی شد

پس از مدتی که از این اعتراض های ملی گذشت، هم اکنون عرصه بین المللی نیز وارد این قضیه شده و فراخوان های متعددی در سطح فراملی منتشر شده است. مردم استرالیا به ویژه منطقه پیلبارا معتقدند که این پناهگاه های سنگی از میراث مقدس بومیان آن هاست و نباید به این راحتی نابود شده و از بین برود.

در واقع در این منطقه از استرالیای غربی حدود 16 معدن سنگ آهن وجود دارد که منطقه را بسیار تخریب کرده اند، اما نابودی این پناهگاه های سنگی باستانی که جزو میراث فرهنگی این کشور هستند، کاملا نامعقول هستند.

نقض قانون WA

قانون WA در سال 1972 میلادی برای حفاظت و حمایت از میراث فرهنگی بومی در جهان وضع شد که برای تحقق این قانون تلاش های متعددی اجرا شده است. حال نابودی این پناهگاه های سنگی باستانی به نوعی نقض این قانون بین المللی است و به همین دلیل انتشار فراخوان هایی در سطح بین المللی را به دنبال داشته است.

میراث بومی از ارزش و اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان برخوردارند و به همین دلیل تخریب آن ها موضوعی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت. در WA آمده است که یک مهلت قانونی به افراد یا مجموعه ای که در حال تخریب میراث بومی هستند، داده می شود و اگر در این دوره از زمان به کار خود انتها نداند، آنگاه می توان به شکل قانونی وارد عمل شد.

از این رو میراث بومی استرالیا غربی نیز وارد این قانون شده و مهلتی برای توقف تخریب این پناهگاه های سنگی باستانی ارائه داده شده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1450

به "اعتراضات در پی نابودی میراث بومیان در استرالیا غربی بین المللی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات در پی نابودی میراث بومیان در استرالیا غربی بین المللی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید