امانی در گفت وگو با خبرنگاران: طرح ترافیک دیگر در بسیاری از شهرهای جهان وجود ندارد، دولت باید به تکمیل خطوط مترو یاری کند

به گزارش مجله عکس، عضو شورای شهر تهران گفت: اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد ترافیک را از جایی به جای دیگر منتقل نموده است.

امانی در گفت وگو با خبرنگاران: طرح ترافیک دیگر در بسیاری از شهرهای جهان وجود ندارد، دولت باید به تکمیل خطوط مترو یاری کند

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در مصاحبه با خبرنگار ، با اشاره به پیشنهاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران مبنی بر حذف محدوده زوج و فرد و منوط شدن ورود به آن به ازای پرداخت پول گفت: بیشتر بحث های ما در اداره شهر و کشور ایجاد محدودیت است.

عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با بیان اینکه طرح ترافیک دیگر در بسیاری از شهر های جهان وجود ندارد، اظهار کرد: مثلا در استانبول بدون وجود طرح ترافیک مردم خودشان مدیریت می نمایند که چه ساعتی از خانه یا محل کارشان خارج شوند.

وی با اشاره به اینکه 40 سال قبل طرح ترافیک را نهادینه کردیم و بعد وقتی حل نشد زوج و فرد را به آن اضافه کردیم، اظهار کرد: با همه این اقدامات مشکل ترافیک حل نشد و در حال حاضر فقط 5 درصد شهر که همان محدوده مرکزی است قابل کنترل است.

امانی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه اگر همه خودرو ها هر 6 روز هفته به خیابان بیایند چه تبعاتی دارد، گفت: هیچ اشکالی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه طرح ها مانند مُسکن هستند و درمان نمی نمایند، ادامه داد: طرح ترافیک و زوج و فرد مشکل را حل نکرده اند و آلودگی و ترافیک که مردم انتظار دارند حل گردد از جایی به جای دیگر منتقل شده است.

امانی با تاکید بر اینکه راه چاره آلودگی و ترافیک، تقویت حمل و نقل عمومی است، اظهار کرد: دولت باید یاری کند تا خطوط مترو تکمیل گردد و شهرداری هم اولویت خود را به سمت تقویت حمل و نقل عمومی ببرد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 70 واگن برای مترو وارد کشور شده است، اعلام کرد: هنوز این واگن ها از گمرک ترخیص نشده اند و بخش عمده ای از منابع مالی مردم تهران در تونل های مترو خاک می خورد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 101

به "امانی در گفت وگو با خبرنگاران: طرح ترافیک دیگر در بسیاری از شهرهای جهان وجود ندارد، دولت باید به تکمیل خطوط مترو یاری کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امانی در گفت وگو با خبرنگاران: طرح ترافیک دیگر در بسیاری از شهرهای جهان وجود ندارد، دولت باید به تکمیل خطوط مترو یاری کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید