انتقاد رئیس آژانس جهانی ضددوپینگ از فشارهای سیاسی بر این نهاد

به گزارش مجله عکس، کرایگ ردی، رئیس آژانس جهانی ضددوپینگ (WADA) از رفتارها و فشارهای سیاسی بعضی کشورهای عضو این نهاد انتقاد کرد.

انتقاد رئیس آژانس جهانی ضددوپینگ از فشارهای سیاسی بر این نهاد

به گزارش مجله عکس و به نقل از خبرگزاری چمپیونات روسیه، کرایک ردی درباره رأی ماه دسامبر 2018 کمیته اجرایی آژانس دنیای ضددوپینگ در بازگرداندن عضویت روسیه در این نهاد گفت: بیشتر کشورها متوجه شدند که نباید در قبال این تصمیم آژانس دنیای ضددوپینگ به نفع روسیه گله یا شکایتی نمایند. تعدادی از کشورها پیشنهاد جایگزینی داده بودند که هرگز حق عضویت روسیه در آژانس دنیای ضددوپینگ به رسمیت شناخته نشود. باید بگویم بسیاری از کشورهای عضو این آژانس فقط به مسائل سیاسی و نه مسائل عملی فکر می کردند.

رئیس آژانس دنیای ضددوپینگ اضافه کرد: ما در یک دنیا سیاسی زندگی می کنیم و هر کسی به صندلی خودش فکر می نماید. من به عنوان رئیس آژانس دنیای ضددوپینگ معتقدم که باید منطق، عقلانیت و قانون را راهنمایی کنیم. به وضعیت دنیا در 18 ماه گذشته نگاه کنید که بیشترین فشارهای سیاسی در طول سالیان اخیر وجود داشته است. بسیاری از دیپلمات ها اخراج و بعضی ها در کشورم مسموم شدند. آژانس دنیای ضددوپینگ تنها نهادی است که باید روسیه را مجبور به انجام کارهای موردنظرش بکند. اکنون روسیه رفتار بسیار خوبی در قبال آژانس دنیای از خود نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 188

به "انتقاد رئیس آژانس جهانی ضددوپینگ از فشارهای سیاسی بر این نهاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد رئیس آژانس جهانی ضددوپینگ از فشارهای سیاسی بر این نهاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید