اگر علائم شبه کرونا داشتیم، چه کنیم؟

به گزارش مجله عکس، ایسنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید نمود: مراجعه بی مورد به مراکز درمان و اورژانس ها احتمال آلودگی در افراد را افزایش می دهد.

اگر علائم شبه کرونا داشتیم، چه کنیم؟

دکتر سید هادی میرهاشمی درباره نحوه مواجهه با علائم بیماری کرونا، گفت: اگر به علائمی مانند تب، سرفه های خشک مکرر، آبریزش بینی، بدن درد و... دچار شدید، بدانید که این علائم ممکن است نشان دهنده یک بیماری در بدن ما باشد، اما این بیماری الزاما به بستری نیاز ندارد. بنابراین اگر ما دچار این علائم شدیم، اما نفس هایمان تند نیست و دچار تنگی نفس نشدیم و رنجی نمی بریم، نیازی به بستری شدن، نداریم.

وی اضافه کرد: حال برای اطمینان خاطر می توانیم با تیم مستقر در مراکز بهداشتی و درمانی شهری که مشخصات آن ها در سایت دانشگاهی و وزارت بهداشت قرار گرفته است، چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری ارتباط برقرار نموده و علائم مان را به آنها اعلام کنیم، اگر علائم بنا به تشخیص تیم بهداشتی و درمانی محدود بود، می توانیم صرفا با درمان های نگهدارنده ای مانند مصرف مُسکن های معمولی در خانه علائم را تسکین داده و خودمان را چه در عرصه تنفسی و چه در عرصه تغذیه ای از دیگران جدا کنیم و در نهایت این بیماری دوره اش را از بدن مان پاک نموده و بهبودی کامل برسیم.

میرهاشمی ادامه داد: اما اگر علائمی مانند تنگی نفس داشتیم و احساس کردیم که دیگر نفس مان بالا نمی آید، در آن موقع ضرورت دارد که ابتدا به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنیم و اگر در آنجا اعلام کردند که به اورژانس های بیمارستانی و یا کلینیک های تخصصی مراجعه کنید در درجه بعدی به این مراکز مراجعه کنید.

وی گفت: باید توجه کرد که مراجعه بی مورد به این مراکز که احتمال آلودگی در آن ها بیشتر است، زمینه آلودگی افراد را بیشتر فراهم می نماید. وقتی به این مراکز مراجعه کردید، بنا به تشخیص و معاینه پزشک عمل کنید. باید توجه کرد که انجام آزمایش ویروس شناسی ابتلا به کرونا، تقریبا هیچ یاریی به درمان نمی نماید. زیرا اولا اگر شما علائم تنفسی را داشته و به ویروس کرونا مبتلا باشید، درمان خاصی برایش کشف نشده و دوما حتی بدون آزمایش هم، درمان برای فرد امتحان گردد. در عین حال اگر فرد مبتلا به کرونا هم نباشد، تیم پزشکی موظف است که در راستای کاهش علائم فرد، دارو و درمان را تجویز کند.

میرهاشمی ادامه داد: اگر سوال گردد که فردی علائم ساده سرماخوردگی داشته باشد و همیشه دچار اضطراب باشد که آیا به کرونا مبتلا است یا خیر، چه باید انجام دهد، می گویم که اگر این علائم با مختصر دارو درمانی بهبود یابد، یعنی اینکه سیر بیماری در بدن تان خاتمه یافته و خاتمه این سیر ربطی به این موضوع ندارد که فرد به ویروس مبتلا بوده یا خیر. اگر مبتلا بوده، اکنون دوره بیماری تمام شده، یعنی فرد تا حدی ایمنی پیدا نموده است، اما اگر مبتلا نبوده صرف یک آزمایش منفی به این معنی نیست که به ویروس مبتلا نخواهد شد. بنابراین مردم اصلا درگیر و مضطرب آزمایش منفی یا مثبت نباشند، بلکه صرفا به علائم بالینی که در بدن شان است، بپردازند و از تیم بهداشتی و درمانی در راستای درمان علائم یاری بگیرند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 861

به "اگر علائم شبه کرونا داشتیم، چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر علائم شبه کرونا داشتیم، چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید