ایران به ادعای پمپئو و اکنش نشان داد

به گزارش مجله عکس، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا و یکی از سناتورهای آمریکایی در مورد حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان توسط یمنی ها واکنش نشان داد.

ایران به ادعای پمپئو و اکنش نشان داد

به گزارش مجله عکس، سیدعباس موسوی گفت: حدود 5 سال است که ائتلاف سعودی با تجاوزات مکرر به یمن و ارتکاب انواع جنایات جنگی آتش جنگ را در منطقه شعله ور نگاه داشته و یمنی ها نیز نشان داده اند در مقابل جنگ و تجاوز ایستادگی می نمایند.

موسوی با اشاره سخنان وزیر امور خارجه آمریکا خاطر نشان کرد: چنین اتهام زنی ها و اظهارنظرهای کور و بی حاصل در چارچوب دیپلماتیک غیر قابل درک و بی معنی است. در روابط بین المللی حتی خصومت ورزی هم دارای حداقلی از باور پذیری و چارچوبهای منطقی است که مقامات آمریکا این اصول حداقلی را نیز درنوردیده اند. اینگونه اظهارنظر ها و اقدامات بیشتر شبیه برنامه ریزی سازمانهای مخفی و اطلاعاتی برای تخریب وجهه کشوری به منظور زمینه سازی برای اقداماتی در آینده است. آمریکایی ها سیاستی به نام فشار حداکثری در پیش گرفتند که ظاهرا به دلیل ناکامی ها به سمت دروغ حداکثری گرایش پیدا نموده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در انتها تنها راه چاره ایجاد آرامش در منطقه و انتها دادن به بحران بی حاصل در یمن را توقف حملات و تجاوزات ائتلاف سعودی، قطع یاری های سیاسی و تسلیحاتی کشورهای غربی به متجاوزین و کوشش برای یافتن راه چاره های سیاسی دانست.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 372

به "ایران به ادعای پمپئو و اکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران به ادعای پمپئو و اکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید