بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین در شرایط کرونایی

به گزارش مجله عکس، بنابر گزارش ها اندرو مورگان(Andrew Morgan) و جسیکا میر(Jessica Meir) عملیات خود را در ایستگاه فضایی بین المللی به پایان رسانده اند و امروز 17 آوریل به زمین باز خواهند گشت.

بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین در شرایط کرونایی

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، مورگان در 20 ژوئیه و میر در 25 سپتامبر 2019 به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند. جسیکا میر، فضانورد ناسا در حال حاضر تنها زن حاضر در فضا است. از حدود 550 نفری که تا به امروز به فضا اعزام شده اند، 65 نفر از آنها زن بوده اند.

دو تن از فضانوردان ناسا که هم اکنون در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برند، اخیرا طی یک تماس ویدئویی اظهار کردند که بازگشت به زمین پس از گذشت نیم سال حضور در فضا در این روزها که شرایط زمین به شدت تغییر کرده است، کار دشواری است.

اندرو مورگان(Andrew Morgan)، فضانورد ناسا درباره شرایط کرونا طی مصاحبه اخیر اظهار کرده بود: فضانوردان ایستگاه فضایی تلاش کردند که اخبار مربوط به بیماری کووید-19 را به دقت رصد و پیگیری کنند. ولی با این وجود درک اینکه واقعا چه اتفاقی در زمین در حال وقوع است و چه چیزی در انتظار است، بسیار مشکل است.

امروز ماموریت 9 ماهه این فضانورد در ایستگاه فضایی بین المللی به انتها خواهد رسید و به زمین بازخواهد گشت.

جسیکا میر(Jessica Meir)، دیگر فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی که پاییز گذشته پیروز شد اولین پیاده روی فضایی کاملا زنانه را انجام دهد، گفت: دیدن اتفاقاتی که هم اکنون در زمین رخ می دهد، برای ما ماورای واقعیت است. حس ما این است که زمین از منظر فضا همچنان خیره کننده به نظر می رسد، مانند گذشته.

وی ادامه داد: بنابراین برای ما مشکل است که تمامی تغییراتی که در زمین به وجود آمده را باور کنیم.

اندرو مورگان که پزشک اورژانس ارتش بوده است، گفت: در حال حاضر احساس گناه می کنم که قرار است در اواسط بروز این بحران پزشکی به زمین بازگردم.

جسیکا میر نیز اظهار کرد: سخت است که پس از 7 ماه حضور در فضا و دوری از دوستان و خانواده، قادر به در آغوش دریافت آن ها نخواهیم بود. وی پیش بینی کرده که پس از بازگشت به زمین در جمعه آینده، احساس انزوای بیشتری را در مقایسه با فضا تجربه خواهد کرد.

این فضانورد زن گفته که باید منتظر ماند و دید که بازگشت به زمین چگونه پیش خواهد رفت

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 22 خرداد 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 980

به "بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین در شرایط کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت دو فضانورد ناسا به زمین در شرایط کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید