بانک مرکزی اعتبار فاینانس چین را تأمین نکرد

به گزارش مجله عکس، خبرنگاران: رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین با تأکید بر اینکه چین مسئله ای در پرداخت فاینانس به ایران ندارد، گفت: بانک مرکزی تاکنون اعتبار فاینانس چین را تأمین نکرده است.

بانک مرکزی اعتبار فاینانس چین را تأمین نکرد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در گفت وگو با خبرنگار مالی مجله عکس، در ارتباط با وضعیت فاینانس چین و اخبار مطرح شده درباره قطع این فاینانس، گفت: فاینانس چین قطع نشده و کماکان در جریان است.

وی با تأکید بر اینکه طرف چینی مسئله ای در پرداخت فاینانس به ایران ندارد، گفت: ریال این فاینانس باید از طرف بانک مرکزی تأمین گردد و بعد چین فعالیت های مربوطه را انجام دهد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین در پاسخ به این سؤال که علت عدم تأمین اعتبار از سوی بانک مرکزی چیست، گفت: این سؤال را باید بانک مرکزی پاسخ دهد.

عسگراولادی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا ایران می خواهد به جای چین کشورهای اروپایی را جایگزین کند، اضافه نمود: چنین خبری نیست، کشورهای اروپایی مدام در حال مسدود کردن حساب های ایران هستند، چطور می خواهند در این زمینه با ما همکاری داشته باشند؟

به گزارش مجله عکس، آن طور که نمایندگان مجلس به خبرنگار ما گفته اند در سال 93 هیچ گونه فاینانسی از چین نداشته ایم که دلیل آن عدم پرداخت مبالغ ریالی از سوی بانک مرکزی بوده است.

علی نعمت چهاردولی به مجله عکس، گفته است: تقریباً 17 هزار میلیارد تومان فاینانس (در چین) داریم که تاکنون توانسته ایم از 5000 میلیارد تومان آن استفاده کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 424

به "بانک مرکزی اعتبار فاینانس چین را تأمین نکرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "بانک مرکزی اعتبار فاینانس چین را تأمین نکرد" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی اعتبار فاینانس چین را تأمین نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید