بایدن و ترامپ بر تجزیه عراق اتفاق نظر دارند

به گزارش مجله عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، عدی حاتم شعلان نماینده ائتلاف فتح در مجلس عراق در سخنانی درباره انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، در همه چیز با هم اختلاف نظر دارند، جز در پرونده تجزیه عراق و ضرر رساندن به منافع آن.

بایدن و ترامپ بر تجزیه عراق اتفاق نظر دارند

وی اضافه نمود: ترامپ و بایدن در بیشتر موضوعات با هم اختلاف نظر دارند و این کاملاً معین است؛ اما هر دو بر تجزیه عراق و زیان رساندن به منافع آن اتفاق نظر دارند. آمریکا طرح مخرب در عراق دارد و در راستای دامن زدن به مسائل آن و از هم پاشیدن عراق به وسیله دامن زدن به مسائل طایفه ای حرکت می نماید.

این نماینده عراقی بیان نمود: برنده شدن ترامپ یا بایدن در انتخابات آینده به مفهوم تغییر نگرش آنها در قبال عراق نخواهد بود و طرح هر دو درباره عراق یکسان است و آن آسیب رساندن به منافع ملت عراق و باقی نگه داشتن آن در هرج و مرج و بحران است.

شعلان تاکید نمود: آمریکا بر سر تعهداتش باقی نمی ماند و در این زمینه صادق نیست و شواهد تاریخی بسیاری در این زمینه وجود دارد. اینکه بعضی فکر می نمایند که در صورت پیروزی بایدن تغییری در سیاست آمریکا رخ خواهد داد، اشتباه است. وی صاحب طرح تجزیه عراق است.

وی درباره خروج نظامیان آمریکایی هم گفت: مصوبه مجلس تکلیف را معین نموده است و اجرای آن به دولت عراق مربوط می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1305

به "بایدن و ترامپ بر تجزیه عراق اتفاق نظر دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن و ترامپ بر تجزیه عراق اتفاق نظر دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید