تاکتیک هندیها برای دور زدن تحریمهای نفتی

به گزارش مجله عکس، شرکت نایارا انرژی نفت خام ونزوئلا را از روس نفت خریداری نموده و به جای پول نقد، سوخت می دهد تا از نقض تحریمهای آمریکا علیه کاراکاس اجتناب کند.

تاکتیک هندیها برای دور زدن تحریمهای نفتی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، منابع مطلع به رویترز اظهار نموده اند نایارا که از مجموعه های وابسته به شرکت روس نفت روسیه است، به این غول دولتی گازوئیل و بنزین تحویل داده است.

مبادله تهاتری به عنوان راهی برای دور زدن تحریمهای آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است زیرا تحریمها تنها روی پول متمرکز شده اند. به همین دلیل است که شرکت روس نفت تاکنون و با وجود همکاری با شرکت نفتی دولتی PDVSA هدف تحریم قرار نگرفته است. در آخرین دور تحریمها که شامل نهادهای غیرآمریکایی می گردد، تاکید شده است که دریافت نفت به عنوان بازپرداخت وام قابل قبول است زیرا شامل دریافت پول نیست.

صادرات نفت خام و دریافت محصولات نفتی، تاکتیک دیگری است که ونزوئلا از زمان شروع تحریمهای آمریکا استفاده نموده است. به این شکل، پول بخشی از مبادله نیست و در عوض کاراکاس سوخت دریافت می نماید که پالایشگاههای داخلی برای ادامه فعالیت به آن احتیاج دارند.

نایارا انرژی تنها شرکت هندی نیست که نفت ونزوئلا را از روس نفت خریداری می نماید. شرکت ریلاینس نیز چند ماه پس از این که اظهار داشت تمامی معاملات مستقیم با شرکت PDVSA را متوقف نموده است، نفت خام ونزوئلا را از روس نفت دریافت می نماید.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکتهای هندی با خرید نفت ونزوئلا به شکل غیرمستقیم یاری می نمایند تا سطح بالای ذخایر نفت این کشور که ماه گذشته باعث توقف فعالیت بلندینگ در دو تاسیسات شد، کاهش پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 387

به "تاکتیک هندیها برای دور زدن تحریمهای نفتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکتیک هندیها برای دور زدن تحریمهای نفتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید