تدوین 30برنامه که به توسعه صادرات محصولات زیستی منتهی می گردد

به گزارش مجله عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گسترش صادرات محصولات زیست فناورانه را در 30 سرفصل هدفگذاری نموده است تا اجرای آن در طی 5 سال آینده بیش از 450 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد.

تدوین 30برنامه که به توسعه صادرات محصولات زیستی منتهی می گردد

محصولات با کیفیت و استاندارد دانش بنیان ها که در بازارهای جهانی مقبول بیفتند و کشورها خواستار خریداری آنها باشند مورد حمایت قرار می گیرند و به بازارهای جهانی می رسند. این کار همچنین به رونق و شکوفایی مالی کشور نیز یاری می نماید.

صادرات محصولات زیست فناوری یکی از این برنامه ها است که در قالب 16 پروژه و با یاری ذینفعان و نهادهای اثرگذار در این حوزه در حال انجام است و طی 5 سال آینده به نتیجه خواهد رسید. اجرای پروژه های فراوری مشترک در بازارهای هدف نیز به همین دلیل دنبال می گردد.

از دیگر برنامه های تدوین شده برای تحقق هدف توسعه صادرات محصولات زیستی در کشور می توان به پروژه حمایت از طرح های توسعه صادراتی شرکت ها اشاره نمود. کاری که قرار است با ارائه حمایت های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری از شرکت ها اجرایی گردد.

ایجاد و راه اندازی 7 دفتر تخصصی خارجی در کشورهای مالزی، شرق آفریقا و شرق اروپا نیز هدف دیگری است که در ذیل 7 پروژه ملی در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیگیری می گردد و در 5 سال آینده به نتیجه خواهد رسید.

پروژه دیگری که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب آن به دنبال توسعه دادن صادرات محصولات زیستی است، برنامه ریزی برای افزایش ارزآوری از محل فروش دانش فنی است که پیش بینی شده با اجرای آن طی 5 سال اشتغالزایی مناسبی برای کشور گردد.

همچنین توسعه شبکه واسطه های فروش در جهان نیز با پیگیری ستاد توسعه زیست فناوری به نتیجه خواهد رسید و ارزش افزوده زیادی برای کشور به همراه خواهد داشت. تقویت شبکه تخصصی بین المللی، انجام مطالعات میدانی بازارهای هدف، برگزاری و حضور در رویدادهای بین المللی و اعزام و پذیرش هیأت های خارجی نیز دیگر پروژه های تعریف شده در این برنامه هستند.

پیش بینی ها حکایت از این دارد که اجرای کامل این 30 سرفصل تعریف شده عددی حدود 450 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به همراه داشته باشد و برای 500 نفر نیز اشتغالزایی گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1640

به "تدوین 30برنامه که به توسعه صادرات محصولات زیستی منتهی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین 30برنامه که به توسعه صادرات محصولات زیستی منتهی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید