تعطیلی کارگروه خرید اتوبوس در شهرداری

به گزارش مجله عکس، عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ما نمایندگان باید باور کنیم که دارای صندلی مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم، گفت: کارگروه خرید اتوبوس در شهرداری تعطیل شده است.

تعطیلی کارگروه خرید اتوبوس در شهرداری

به گزارش گروه اجتماعی مجله عکس، محمود میرلوحی در اولین نشست هم اندیشی نمایندگان منتخب شورای شهر تهران در کمیسیون ها، نمایندگان، سازمان ها و مجامع گفت: متأسفانه جایگاه نمایندگان به رغم ساختار اداری در سال های قبل مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم در این دوره با نظارت مجید فراهانی چنین جایگاهی را در ساختار اداری و اجرایی شورا را منسجم کنیم.

وی ادامه داد: ما نمایندگان باید باور کنیم دارای جایگاه مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم. من استدعا دارم که به منزلت و جایگاه خودتان عنایت مجدد داشته باشید چرا که نگاه ها به نمایندگان از بیرون شورا بدین صورت بوده که این جایگاه دارای اهمیت نیست و این اهمیت باید در ابتدا از سوی خود نمایندگان درک و احساس گردد.

میر لوحی در ادامه اضافه نمود: من رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا هستم و نیز عضو کارگروه خرید های خارجی هستم، ولی تا کنون از من دعوت به عمل نیامده تا در جلسه این کارگروه شرکت کنم، یعنی شهرداری اتوبوس و واگن مترو نمی خواهد بخرد! لذا این کارگروه تا کنون فعال نشده و به رغم پیگیری های بنده هنوز جلسه ای تشکیل ندادند.

وی ادامه داد: به یقین این عدم دعوت از نمایندگان در دیگر مجامع و کارگروه ها هم وجود دارد و لذا این موارد باید اطلاع داده گردد، اینکه کارگروهی فعال نیست باید اطلاع رسانی گردد.

میر لوحی بار دیگر با تأکید بر این نکته که نمایندگان باید به جایگاه خود باور داشته باشند که می توانند اثر گذار باشند، گفت: متأسفانه ما کارگروه هایی داریم که مشمول زمان می شوند و از موضوع آن سپری شده، اما هنوز عنوانشان باقی است، ولی فعال نیستند این ها همه باید اطلاع رسانی شوند.

رئیس کمیته مالی و تنظیم مقررات شورا گفت: همه اعضای شورای پنجم نگاهشان کارشناسانه است و جایگاه شورا را رفیع و تاثیر گذار و از ارکان حکمرانی کشور می دانند.

وی اضافه نمود: امروز افرادی در جایگاه شورا نشسته اند که بیش از یک میلیون و 700 هزار رای داشته اند پس ما به مردم بدهی داریم و باید از این فرصت بهره کافی و دلسوزانه ببریم و تاثیر گذار باشد؛ لذا عمل و تصمیم نمایندگان در کار اعضای شورا نیز تاثیر گذار است و به نوعی ادای دین به مردم خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران توضیح داد: نمایندگان به یکباره انتخاب نشده اند بلکه با رأی کارشناسانه و دقیق انتخاب شده و امیدواریم این جایگاه توسط منتخبین شورای پنجم به عنوان جایگاهی برای خدمت گزاری به مردم درک گردد و ما در آینده بر خود ببالیم که چنین نمایندگان با دانش و مسئول، دلسوز و خلاق را در مجامع و هیئت ها فرستادیم و بگوییم که آثار برجسته ای از خود به جا گذاشتند.

میرلوحی اضافه نمود: به یقین این اقدام نمایندگان منجر به بهبود فعالیت ها و کارآمد کردن سامانه های حقوقی در کشور خواهد شد گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 508

به "تعطیلی کارگروه خرید اتوبوس در شهرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی کارگروه خرید اتوبوس در شهرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید