تفویض اختیار به استان ها عامل تسریع و تسهیل امور صادراتی است

به گزارش مجله عکس، سید علی آقازاده چهارشنبه شب در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان مرکزی در اراک گفت: صادرکنندگان استان مرکزی با همه سختی ها طی یک سال اخیر توانسته اند یکی از بهترین ها عملکردها را داشته باشند و امیدواریم سال آینده نیز همینگونه با افتخار دور هم جمع شویم و به سبب عبور از شرایط سخت جشن بگیریم.

تفویض اختیار به استان ها عامل تسریع و تسهیل امور صادراتی است

وی اضافه نمود: فراوریکنندگان و صنعتگران استان مرکزی به عنوان قطب صنعتی ایران توانستند با همه سختی ها کار بزرگی را انجام دهند که امروز چرخ فراوری بچرخد، کارگران مشغول کار باشند، فراوری با کیفیت انجام پذیرد و محصولات استان به خارج از کشور صادر گردد.

استاندار مرکزی ادامه داد: این در واقع یک نوع موفقیت در شرایط کنونی است. امروز هماهنگی و انسجام مطلوبی بین فراوری کنندگان، صنعتگران و... با مجموعه دستگاه ها و اتاق بازرگانی را شاهد هستیم و می بینیم که با همه سختی ها کارها دارد انجام می گردد و صادرات ما که شاخص اقتصادی استان و کشور است رشد دارد.

آقازاده اعلام کرد: دولتمردان و همه دستگاه ها بایستی در کنار فعالان اقتصادی و صادرکنندگان باشند؛ آن هم در شعار نباشد و عملیاتی گردد.

استاندار مرکزی خاطر نشان ساخت: اعطای اختیارات به استان ها می تواند موجب درمان گرفتاری هایی که فراوریکنندگان و صادرکنندگان دارند باشد. البته دولت و وزیر جدید صنعت و معدن و تجارت این سیاست را دارند.

وی ابراز داشت: اگر مجلس پیگیر این مساله باشد و ثبت سفارش به استان ها تفویض گردد، می تواند حرکت بسیار بزرگی برای تسهیل در صادرات باشد.

آقازاده بیان کرد: در بسیاری از امور همچون صدور پروانه های صادرات که باید به تهران مراجعه کنیم، چنانچه این تفویض به استان ها انجام گردد، کارها تسریع و تسهیل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 102

به "تفویض اختیار به استان ها عامل تسریع و تسهیل امور صادراتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفویض اختیار به استان ها عامل تسریع و تسهیل امور صادراتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید