توزیع خوراک طیور وارداتی در بازار سیاه، مسئولان کوتاهی خود را نمی پذیرند

به گزارش مجله عکس، نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران از ضرر و زیان سه هزار و 300 میلیارد تومانی مرغداران در کشور اطلاع داد.

توزیع خوراک طیور وارداتی در بازار سیاه، مسئولان کوتاهی خود را نمی پذیرند

به گزارش گروه مالی مجله عکس، حبیب اسد الله نژاد اضافه کرد: متاسفانه از اوائل سال جاری مرغداران به لحاظ تامین و قیمت نهاده های فراوری با مشکلاتی روبرو هستند.

وی اظهارداشت: این بحران و قیمت بالا باعث ایجاد بازار سیاه در نهاده های فراوری در کشور شده است.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: قیمت نهاده ها هر روز شرایط جدی تری به خود می گیرد و قیمت این نهاده ها در بازار افزایش بیشتری پیدا می نماید.

وی اضافه کرد: متاسفانه با وجودی که تمامی نهاده هایی که در بازار وجود دارد با ارز چهار هزار تومانی تامین و توزیع شده به جهت عدم وجود نظارت این نهاده ها در بازار سیاه در حال عرضه هستند از این رو ضرورت دارد این موضوع مورد آنالیز جدی قرار گیرد.

اسد الله نژاد بیان داشت: نهاده ها با ارز چهار هزار و 200 تومانی وارد و به قیمت بالا در بازار آزاد عرضه می گردد که جای بس تاسف دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه دستگاه های دولتی جوابگوی قصور خود نبوده واغلب شرایط به گونه ای شده که فشار ها را در درجه اول به فراوری نمایندگان و در درجه دوم به بازار مصرف و مردم وارد می نمایند.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: فراوری نمایندگان مرغ در همین جامعه زندگی می نمایند و بی تردید شرایط معیشت مردم را هم درک می نمایند.

وی اضافه کرد: فراورینمایندگان چند ماهی است که در فراوری مرغ با زیان روبرو هستند یعنی قیمت تمام شده فراوری مرغ بالا و قیمت مرغ در چند ماهه گذشته پائین بوده است.

اسد الله نژاد اظهارداشت: در چند ماهه گذشته بالای سه هزار و 300 میلیارد تومان مرغداران زیان دیدند و این زیان برای صنعت کمر شکن است.

وی ادامه داد: دوستان در کارگروه تنظیم بازار به تازگی جلسه ای تشکیل دادند بدون اینکه از تشکل ها دعوت نمایند و با در نظر دریافت حداقل ها در نرخ مولفه های فراوری، قیمتی برای مرغ مصوب نموده اند که به هیچ وجه منطقی و مورد قبول نیست.

نائب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ایران گفت: این کارگروه قیمت نهاده هایی که روی کاغذ به عنوان مصوب مطرح است و در بازار به هیچ وجه وجود ندارد در معین قیمت مرغ زنده و مرغ گرم مبنا قرار داده است.

وی اضافه کرد: کارگروه تنظیم بازار در حال حاضر قیمت مرغ زنده را به ازای هر کیلوگرم 10 تا 10 هزار و 500 تومان و قیمت مرغ گرم را 15 هزار تومان معین نموده که مورد اعتراض فراوری نمایندگان است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1123

به "توزیع خوراک طیور وارداتی در بازار سیاه، مسئولان کوتاهی خود را نمی پذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع خوراک طیور وارداتی در بازار سیاه، مسئولان کوتاهی خود را نمی پذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید