جمع بندی گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره خودرو با حضور وزرای اقتصاد و صنعت

به گزارش مجله عکس، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت که قرار است جلسه ای از سوی این کمیسیون برای بررسی گزارش خودرو با حضور وزرای صنعت و اقتصاد برگزار شود که در این جلسه به مسائل کسانی که برای خودروهای وارداتی ثبت نام کرده بودند نیز رسیدگی خواهد شد.

جمع بندی گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره خودرو با حضور وزرای اقتصاد و صنعت

بهرام پارسایی در گفت وگو با مجله عکس با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه) کمیسیون اصل90 با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، گفت: رئیس سازمان تعزیرات در این جلسه اعلام کرد که 17 هزار فقره شکایت در مورد ثبت نام خودرو خصوصا خودروهای وارداتی در این سازمان ثبت شده که برخی از این ها به واسطه ثبت نام هزینه هایی نیز پرداخت کرده اند.

وی افزود: البته کنندگان واردکنندگان خودرو عنوان می کنند که این خودروها یا در گمرک است یا اجازه نداده اند وارد گمرک شوند. در حالی که یکی از بهانه هایی که جلوی واردات گرفته شد، خروج ارز بود. اما عنوان می شود که هزینه این حوزه ها پیش از این پرداخت شده که در این صورت باید فکری برای عدم تضییع حق این افراد شود.

پارسایی با بیان این که مشکل بخشی از این افراد شاکی حل شده و 10 هزار فقره شکایت هنوز باقی مانده، یادآور شد: با توجه به این که گزارش کمیسین اصل 90 درباره خودرو تقریبا نهایی شده، ما سرفصل های گزارش را به وزارتخانه های صنعت و اقتصاد خواهیم داد تا نظرات خود را اعلام کنند و یک جلسه جمع بندی با حضور وزیر اقتصاد، صنعت، رئیس سازمان گمرک، رئیس سازمان تعزیرات و رئیس سازمان بازرسی برگزار خواهد شد. یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح خواهد شد مشکل افرادی است که خودرو ثبت نام کرده اند اما خودروی شان را تحویل نگرفته اند.

به گفته پارسایی احتمالا رئیس مجلس نیز در این جلسه حضور خواهد یافت.

پارسایی با اشاره به جلسه دیگر کمیسیون اصل 90 با وزیر جهاد کشاورزی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده، سه سال است که 120 هزار تن نهاده های دامی در انبارهای گمرک مانده و به دلیل برخی موازی کاری ها و عدم هماهنگی ها، اجازه ترخیص آن داده نشده است. این در حالی است که در این میان عده ای متضرر می شوند و عده ای هم سودجویی می کنند.

پارسایی با بیان این که این 120 هزار تن توسط اموال تملیکی فروخته شده ولی چند ماه است بلاتکلیف است، یادآور شد: آنچه که دلیل عدم ترخیص این میزان نهاده اعلام شده، وجود سم بیش از حد استاندارد ملی ماست. در حالی که طبق شرایط آب و هوایی بنادر ما، سم این محصولات تشدید می شود. بنابراین یا باید امحاء شود یا برگشت بخورد. اگر هم استاندارد نبوده از ابتدا نباید وارد کشور می شد که در این مدت این حجم گسترده از انبار گمرک را اشغال کند.

وی همچنین یادآور شد: اعضای کمیسیون اصل 90 همچنین نگرانی هایی بابت کودهای شیمیایی غیر استاندارد داشتند که سازمان تعزیرات گفت: در این باره تحقیقاتی اجرا شده که به کمیسیون اصل 90 ارجاع خواهد شد تا مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 298

به "جمع بندی گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره خودرو با حضور وزرای اقتصاد و صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع بندی گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس درباره خودرو با حضور وزرای اقتصاد و صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید