جوان ترین نخست وزیر دنیا ، بانوی 34 ساله رئیس دولت فنلاند شد

به گزارش مجله عکس، وزیر حمل و نقل فنلاند به رهبری حزب سوسیال دمکرات برگزیده شد تا در 34 سالگی جوان ترین نخست وزیر حال حاضر دنیا و تاریخ کشور 5.5 میلیون نفری حوزه اسکاندیناوی لقب بگیرد.

جوان ترین نخست وزیر دنیا ، بانوی 34 ساله رئیس دولت فنلاند شد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای پی، خانم سانا مارین در روزهای آینده به شکل رسمی مسئولیت های نخست وزیری فنلاند را بر عهده می گیرد تا سومین زن تاریخ این کشور در مقام رئیس دولت هم باشد. نکته جالب اینکه رهبری هر پنج حزب سیاسی بزرگ فنلاند را بانوان 32 تا 55 سال بر عهده دارند و مارین در 34 سالگی رهبر بزرگ ترین حزب یعنی سوسیال دمکرات است.

مارین در انتخابات درون حزبی برای گزینش رئیس با فاصله ای کم نسبت به رقیب برنده شد تا ساختمان وزارت حمل و نقل را به مقصد دفتر نخست وزیری ترک کند. آنتی رین، نخست وزیر پیشین به دلیل شیوه برخورد با اعتصاب کارمندان شرکت پست فنلاند اعتماد اعضای حزب سوسیال دمکرات را از دست داد و ناچار شد سه شنبه گذشته از مقام خود کناره گیری کند.

بر اساس گزارش هلسینگین سانومات (بزرگ ترین روزنامه فنلاند)، خانم مارین با 34 سال جوان ترین نخست وزیر حال حاضر جهان هم خواهد بود. جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند 39 سال دارد و اولسکی هونچاروک، نخست وزیر اوکراین 35 سال دارد. گفته می گردد کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی هم 35 ساله است.

مارین در 27 سالگی به ریاست شورای شهر مادری خود تامپره برگزیده و به شکل رسمی وارد جهانی سیاست فنلاند شد. او در حالی وارد دفتر نخست وزیری می گردد که فنلاند در میانه یک اعتصاب سراسری است و بسیاری از کارخانه ها دست از کار و فراوری کشیده اند. برآورد می گردد زیان این اعتصاب 500 میلیون یورو باشد.

فنلاند ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را هم بر عهده دارد و باید بودجه سال آینده این اتحادیه را به تصویب برساند. انتظار می رود مجلس فنلاند بلافاصله با کابینه پیشنهادی خانم مارین موافقت کند تا او بتواند در نشست روز 12 دسامبر سران اروپایی در بروکسل حاضر گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 617

به "جوان ترین نخست وزیر دنیا ، بانوی 34 ساله رئیس دولت فنلاند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوان ترین نخست وزیر دنیا ، بانوی 34 ساله رئیس دولت فنلاند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید