حمله طالبان به مرکز قندوز در شمال افغانستان؛ درگیری ادامه دارد

به گزارش مجله عکس، منابع امنیتی در شمال افغانستان اعلام کردند که طالبان از نیمه شب گذشته حملات گسترده ای را به مرکز ولایت قندوز شروع نموده است و احتمال سقوط شهر قندوز وجود دارد.

حمله طالبان به مرکز قندوز در شمال افغانستان؛ درگیری ادامه دارد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله عکس، نمایندگان ولایت قندوز در مجلس افغانستان اعلام کردند که طالبان حملات گسترده ای را به مرکز شهر قندوز از نیمه شب گذشته شروع نموده اند که در صورت عدم توجه دولت مرکزی، بار دیگر این شهر سقوط خواهد نمود.

مولوی عبدالله نماینده قندوز به اطلاعات روز گفت که درگیری شدیدی بین نیروهای امنیتی و طالبان در شهر ادامه دارد و مردم نیز در خانه های خود گرفتار مانده اند.

سید سرور حسینی، سخنگوی پلیس قندوز نیز به بی بی سی گفته که جنگ از چهار سمت در این ولایت جریان دارد و نیروی کافی برای مقابله با طالبان در شهر وجود دارد.

بعضی از رسانه ها نیز گفته اند که طالبان کنترل بیمارستان منطقه ای قندوز را در اختیار گرفته است.

از سوی دیگر، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در توییترش نوشته که جاده عمومی ولایت قندوز در تصرف این گروه درآمده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیز در پیغام توییتری گفته که نیروهای امنیتی در حال دفع حمله طالبان به شهر قندوز هستند.

رحیمی نوشته که اولویت اصلی نیروهای امنیتی جلوگیری از تلفات غیرنظامیان است.

ولایت قندوز یکی از ولایت های ناامن در شمال افغانستان است که در سال های اخیر، دو بار در حمله طالبان سقوط کرد اما پس از مدتی توسط سوی نیروهای امنیتی افغان پس گرفته شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 389

به "حمله طالبان به مرکز قندوز در شمال افغانستان؛ درگیری ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله طالبان به مرکز قندوز در شمال افغانستان؛ درگیری ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید