خبرنگاران لیبی از شلیک گاز اعصاب توسط شرکت امنیتی واگنر در جنوب طرابلس اطلاع داد

به گزارش مجله عکس، تهران- خبرنگاران- وزیر کشور لیبی گفت: نیروهای وابسته به شرکت روسی واگنر در محور عملیاتی صلاح الدین واقع در جنوب غرب طرابلس، از گاز اعصاب استفاده کردند.

خبرنگاران لیبی از شلیک گاز اعصاب توسط شرکت امنیتی واگنر در جنوب طرابلس اطلاع داد

واگنر یک شرکت خصوصی نظامی روسی است که بنا به اعلام رسانه ها ریاست آن را یک بازرگان روس بر عهده دارد و از نزدیک ترین افراد به دولت روسیه است و نیروهای آن برای ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی می جنگند.

به گزارش چهارشنبه شب تلویزیون الجزیره، فتحی باشاغا وزیر کشور دولت وفاق ملی لیبی همچنین به مداخله امارات متحده عربی در امور کشورش اشاره نمود و گفت: امارات برای امنیت ملی لیبی یک خطر به شمار می رود و برای برهم زدن ثبات کشور و تعمیق هرج و مرج کوشش می نماید.

امارات، عربستان، مصر، فرانسه و روسیه از ارتش حفتر و دولت شرق لیبی حمایت می نمایند؛ در حالی که ترکیه، قطر، الجزایر، ایتالیا، آمریکا و اتحادیه اروپا حامی دولت السراج در غرب لیبی هستند.

نیروهای حفتر از 4 آوریل 2019 (15 فروردین 98) حملات خود به طرابلس را شروع و از 12 دسامبر گذشته (21 آذر) نیز به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید نموده اند.

لیبی از سال 2011 میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای ناتو که با هدف برکناری معمر قذافی دیکتاتور پیشین این کشور روی داد، با بحران سیاسی گسترده ای رو به روست و به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده است.

یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج که از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده و مقر آن در طرابلس است و دیگری دولت موقت در شرق لیبی که نخست وزیر آن عبدالله الثنی است و مجلس طبرق و ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر از وی حمایت می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 990

به "خبرنگاران لیبی از شلیک گاز اعصاب توسط شرکت امنیتی واگنر در جنوب طرابلس اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران لیبی از شلیک گاز اعصاب توسط شرکت امنیتی واگنر در جنوب طرابلس اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید