درخواست جانسون از جامعه جهانی

به گزارش مجله عکس، ایرنا نوشت: نخست وزیر انگلیس در هفتاد و پنجمین نشست سران کشورهای عضو سازمان ملل متحد با اشاره به بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان، خواستار غلبه کشورها بر اختلافات گذشته و برنامه ریزی برای مقابله با بیماری های فراگیر در آینده شد.

درخواست جانسون از جامعه جهانی

بوریس جانسون روز شنبه با ایراد سخنانی که به صورت ویدئویی در سالن مجمع عمومی سازمان ملل متحد پخش شد، راهکارهای جدیدی را برای خروج از بحران کرونا ارائه کرد.

او در این طرح که با مشورت دو بنیاد خیریه و با فرض حیوانی بودن منشاء کرونا تنظیم شده است از ایجاد یک شبکه جهانی موسوم به زونوتیک سخن گفت تا به این ترتیب عوامل خطرناک بیماری زا پیش از انتقال از حیوان به انسان شناسایی شوند.

نخست وزیر انگلیس همچنین بر ضرورت تقویت ظرفیت ها برای درمان و ساخت واکسن، بهبود سیستم های هشدار دهنده بیماری های فراگیر، توافق درباره اصول جهانی بحران سلامت و حذف موانع تجاری تاکید کرد.

او خاطر نشان کرد که از فرصت اجلاس گروه 7 که قرار است سال آینده در انگلیس برگزار شود، برای تشویق کشورها به اجرای این طرح استفاده خواهد برد.

جانسون سپس گفت: 9 ماه پس از جنگ با بیماری کووید، تمام ملت های جهان دچار فرسایش شده اند. ما آگاه هستیم که به این شکل نمی توان ادامه داد و تا زمانی که متحد نشویم و سلاح هایمان را به سمت دشمن مشترک نشانه گیری نکنیم، شکست خواهیم خورد.

نخست وزیر انگلیس شرح داد: اینک زمان آن رسیده که جامعه بشری از مرزها عبور کرده و اختلافات زشت و بدشکل را ترمیم کند.

جانسون با اشاره به زاد روز ادوار جنر انگلیسی که اولین واکسن جهان را تولید کرد افزود: ما در انگلیس مصمم هستیم تا از هر چه در توانیم داریم برای همکاری با دوستان مان در سازمان ملل متحد در راستای ترمیم اختلافات در سطح جهان همکاری کنیم.

پیش از این دبیرکل سازمان ملل متحد نیز با اشاره به برخی بحران ها و خشونت های جاری در جهان، هشدار داد که جهان در مسیری خطرناک درحال حرکت است.

وی سه شنبه گذشته (یکم مهر) با ایراد سخنانی در افتتاحیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل به آثار و عواقب زیان بار شیوع ویروس کرونا در جهان اشاره کرد و هشدار داد که برای نخستین بار در سه دهه اخیر، فقر در جهان در حال رشد است. این در حالیست که به گفته آنتونیو گوترش گروه های سودجو و خرابکار نیز از این شرایط به نفع خود استفاده کرده و جان انسان ها را به خطر می اندازند.

وی با تاکید بر ضرورت تقویت روابط انسانی میان ملت ها، شرح داد: اکنون زمان آن است که هر طور شده صلح را در جهان حکمفرما کنیم و هر طور شده تا پایان امسال که 100 روز به آن مانده است، باید در جهان یک صلح سراسری ایجاد کنیم.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نطق کوتاه از پیش ضبط شده خود برای مجمع عمومی سازمان ملل به صراحت از نقش چین در ایجاد این همه گیری انتقاد کرد و حتی آن را ویروس چینی نامید. سخنی که بلافاصله مورد اعتراض نماینده دائم چین در سازمان ملل قرار گرفت.

نشست مجمع عمومی سازمان ملل سه شنبه گذشته گشایش یافت و تا سه شنبه آینده 29 سپتامبر(8 مهر) به استثنای یکشنبه و دوشنبه با سخنرانی رهبران 193 کشور عضو این سازمان به صورت مجازی ادامه دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1261

به "درخواست جانسون از جامعه جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست جانسون از جامعه جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید