دولت هلند باید بچه هاِ زنان داعشی را به میهن بازگرداند

به گزارش مجله عکس به نقل از الجزیره، یک دادگاه در هلند روز دوشنبه با صدور حکمی بیان کرد که زنان تبعه هلند که به گروه تروریستی داعش پیوسته اند، لازم نیست به کشور بازگردند؛ اما در مقابل دولت هلند باید متعهد گردد که 56 کودک متعلق به این زنان را از سوریه به کشور بازگرداند.

دولت هلند باید بچه هاِ زنان داعشی را به میهن بازگرداند

در این حکم دادگاه آمده است: [دولت] هلند باید فعالانه به بازگرداندن بچه هاِ زنانی که به گروه تروریستی داعش در سوریه پیوسته اند، یاری کند؛ اما ضرورتی ندارد که مادران این بچه ها به کشور [هلند] بازگردند.

این دادگاه هلند حکم مزبور را در پاسخ به دادخواستی صادر کرد که هفته گذشته از سوی وکلای 23 زن تبعه هلند و عضو داعش برای بازگرداندن آنان و 56 کودکشان از اردوگاه زندانیان داعش در شمال سوریه به دادگاه تسلیم شده بود.

قاضی هانس وتر در این حکم اظهار داشت که این زنان لازم نیست به کشور بازگردند، اما دولت برای بازگرداندن بچه های که کمتر از 12 سال سن دارند و تبعه هلند هستند، باید تمام تلاشهای ممکن را صورت دهد. اکثر این بچه ها کمتر از شش سال سن دارند.

در حکم این دادگاه آمده است که این بچه ها را نمی توان برای اعمال والدین اشان مسئول دانست، هرقدر هم که این اعمال خطرناک باشند. این بچه ها قربانیان اعمال والدین خود هستند.

در بخشی دیگر از این حکم آمده است: این زنان به جنایاتی که داعش مرتکب شده، مطلع بودند و باید محاکمه شوند.

لازم به ذکر است که دولت هلند همیشه تأکید نموده است که رفتن مقامات هلند به اردوگاهها و یافتن زنان داعشی و بچه ها آنها برای بازگرداندن به کشوری اقدامی بسیار خطرناک است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 565

به "دولت هلند باید بچه هاِ زنان داعشی را به میهن بازگرداند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت هلند باید بچه هاِ زنان داعشی را به میهن بازگرداند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید