دیدار مونسان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان

به گزارش مجله عکس، در دیدار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان بر توسعه همکاری های گردشگری با محوریت مسیرهای تاریخی تاکید شد.

دیدار مونسان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان

به گزارش خبرنگار مجله عکس ، روز دوم سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کشور بلغارستان با انجام یک دیدار رسمی پیگیری شد.

معاون رئیس جمهوری در ابتدا با ایلیانا یوتووا معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان، دیدار کرد، معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به صوفیه یادآور شد: هر کودک بلغاری در دوره تحصیلات ابتدایی خود در درس تاریخ با ایران آشنا می گردد.

او همچنین با اشاره به سابقه کار تخصصی در حوزه باستان شناسی مطرح کرد: ارتباطات ملت های ایران و بلغارستان بسیار عمیق است و بنابراین توسعه مسیرهایی که پایتخت های تاریخی را به هم مرتبط می سازند، محور خوبی برای همکاری های گردشگری است.

همچنین مونسان نیز در این دیدار با تشکر از استقبال و میزبانی طرف بلغاری٬ آشنایی مردم بلغارستان با تاریخ ایران را مایه خرسندی دانست و گفت: مردم ایران هم متقابلا حس خوبی نسبت به بلغارها دارند و این شناخت روابط را مستحکم می نماید.

او با برشمردن محورهای توافقات به عمل آمده در مذاکرات قبلی به ویژه در ملاقات با وزیر گردشگری بلغارستان٬ پیشنهاد توسعه همکاری های گردشگری با محوریت مسیرهای تاریخی را بسیار حائز اهمیت قلمداد کرد و از آمادگی کامل دولت جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه و ارتقای سطح روابط در همه زمینه ها اطلاع داد.

مونسان با تاکید بر تشکیل هرچه سریع تر کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور٬ آن را گام عملی موثری برای احصای زمینه های همکاری و توسعه روابط مطرح کرد.

ایلیانا یوتوا معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان در انتها با تاکید بر ضرورت توسعه روابط بویژه در زمینه گردشگری ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن توافقات انجام شده میان مقامات گردشگری دو کشور، زیرساخت های مناسب تری برای تحرک بخشی به همکاری ها در سایر حوزه ها فراهم گردد.

همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در آخرین برنامه رسمی خود در بلغارستان با پترکانف رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری پارلمان این کشور دیدار کرد.

در این دیدار طرفین با تاکید بر ضرورت توسعه روابط و همکاری های دو کشور٬ گردشگری را ابزار مناسبی برای تحرک بخشی به روابط دو کشور دانستند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 86

به "دیدار مونسان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار مونسان با معاون اول رئیس جمهوری بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید