دیپلمات آمریکایی: می خواهیم عراق و ایران رابطه نرمال داشته باشند

یک دیپلمات آمریکایی پنجشنبه بعد از بیان اینکه واشنگتن می خواهد ایران و عراق رابطه نرمال داشتند مختصات چنین رابطه ای را از نظر دولت کشورش تعیین کرده است.

دیپلمات آمریکایی: می خواهیم عراق و ایران رابطه نرمال داشته باشند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اندرو پیک، معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا بعد از بیان اینکه واشنگتن می خواهد ایران و بغداد رابطه نرمال داشته باشند به مشخص کردن مختصات چنین رابطه ای از نظر دولت کشورش پرداخته است.

پیک در سخنانی آمیخته به ادعاهای اثبات نشده به پایگاه نشنال گفت: ما می خواهیم عراق با ایران رابطه نرمال داشته باشد. این یعنی اینکه آن 30 تا 40 هزار افراد مسلح در عراق که الان [درباره اعمال خود] در برابر تهران جوابگو هستند به بغداد جوابگو باشند.

به نوشته نشنال، پیک گفت لازم است عراقی ها برای برخوردار شدن از حمایت و توسعه نگاهشان به فراتر از ایران باشد.

مقام آمریکایی درباره تظاهرات در روزهای اخیر در برخی شهرهای عراق هم اظهارنظر کرد و گفت: ما بار دیگر بر حق آزادی بیان و حق اعتراض تأکید کرده و از همه طرف ها می خواهیم از خشونت اجتناب کنند.

تظاهرات در برخی از شهرهای عراق از روز سه شنبه در اعتراض به نبود اشتغال، ضعف خدمات رسانی و گسترش فساد و عدم مبارزه جدی با آن آغاز شد و برای سومین روز متوالی به صورت پراکنده ادامه یافت.

دولت عراق بارها با تأکید بر اینکه برگزاری مسالمت آمیز حق مسلم و مآغاز معترضان عراقی است، از آن ها خواسته است ضمن احترام به قانون، از انجام هرگونه اقدامی که منجر به خروج این تظاهرات از جهت مسالمت آمیز می شود خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 17 آبان 1398 شناسه مطلب: 438

به "دیپلمات آمریکایی: می خواهیم عراق و ایران رابطه نرمال داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات آمریکایی: می خواهیم عراق و ایران رابطه نرمال داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید