رئیس جمهور پاکستان با درخواست نهاد جاسوسی آمریکا مخالفت کرد

به گزارش مجله عکس، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، همزمان با خروج نظامیان ایالات متحده از خاک افغانستان پس از 20 سال اشغالگری و تقلای پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا برای جلب رضایت جمهوری های سابق شوروی (واقع در شمال افغانستان) جهت بکارگیری قلمرو آنها به عنوان مکان هایی برای تداوم عملیات های آینده خود، عمران خان رئیس جمهور پاکستان روز جمعه در یک مصاحبه قاطعانه این امکان را رد کرد.

رئیس جمهور پاکستان با درخواست نهاد جاسوسی آمریکا مخالفت کرد

عمران خان در مصاحبه ای با وبگاه خبری- تحلیلی آکسیوس- که قرار است روز یکشنبه پخش شود- گفت که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مطلقاً اجازه نخواهد داشت که از خاک پاکستان دست به عملیات بزند.

این در حالی است که آژانس سرویس اطلاعات داخلی پاکستان همواره و از دهه ها پیش از تجاوز آمریکا به خاک افغانستان (اکتبر 2001) گذرگاه واشنگتن به سمت افغانستان بوده است.

اما اکنون و به گواه روزنامه نیویورک تایمز، ایالات متحده بار دیگر درصدد یافتن نائبانی در افغانستان برای پشتیبانی از آخرین نیروهای آمریکایی است که تا یازدهم سپتامبر سال جاری خاک این کشور را ترک می کنند.

این تقلای واشنگتن همچنین نشان دهنده این باور در میان مقامات کاخ سفید است که گروه طالبان گفتگوهای صلح را جدی قلمداد نمی کند و دولت افغان تحت حمایت ایالات متحده در صورت وقوع تهاجم جدیدی از سوی طالبان به زودی سقوط خواهد کرد.

با این حال اسلام آباد قاطعانه امکان هرگونه همکاری بیشتر با ایالات متحده را رد کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1733

به "رئیس جمهور پاکستان با درخواست نهاد جاسوسی آمریکا مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور پاکستان با درخواست نهاد جاسوسی آمریکا مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید