رایزنی ها برای تشکیل کابینه جدید لبنان، الحریری بیشترین شانس را دارد!

رایزنی های سیاسی در لبنان به منظور تشکیل کابینه جدید در جریان است. این رایزنی ها به شکل مستمر در جریان است و در ساعات آینده٬ مواضع به صورت روشن و علنی اعلام خواهد شد.

رایزنی ها برای تشکیل کابینه جدید لبنان، الحریری بیشترین شانس را دارد!

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از روزنامه الجمهوریه منابع وزارتی گزارش دادند که ماهیت اساسی در رایزنی های سیاسی٬ تشکیل دولت در اسرع وقت است. این منابع خاطرنشان کردند که این عجله برای تشکیل کابینه جدید٬ نشان دهنده نگرانی مقامات سیاسی از گسترش بحران اقتصادی و اقتصادی و نیز بحران سیاسی است. طبق گزارش های منابع وزارتی٬ این امر به معنای آن است که هر نقشه و برنامه ای که در صدد آسیب زدن به تشکیل کابینه یک رنگ باشد٬ از پیش شکست خورده است؛ چرا که چنین نقشه هایی موجب می گردد تا کشور از همه جهت های سیاسی و اقتصادی و اقتصادی و حتی امنیتی٬ وارد یک وضعیت بحرانی گردد.

منابع مذکور همچنین اشاره کردند که این رایزنی ها به شکل مستمر در جریان است و در ساعات آینده٬ مواضع به صورت روشن و علنی اعلام خواهد شد.

منابع ادامه دادند که به ویژه مواضع بعضی طرف های معروف مانند ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست ترقی خواه و نیز حزب نیرو های لبنانی معین می گردد. این منابع همچنین اشاره کردند که علی حسن خلیل وزیر دارایی با هیئتی از سوی نبیه بری رئیس مجلس به کاخ بیت الوسط (مقر اقامات حریری) رفتند و نیز سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله دیروز از همه لبنانی ها خواست تا در دولت خلأ ایجاد نکنند. گفتنی است که سید نصرالله بر تشکیل دولت در سریع ترین زمان ممکن و گوش دادن به مطالبات مردمی که به خیابان ها آمده اند تأکید کرد.

منابع وزارتی اضافه کردند که در حال حاضر توپ در زمین تیم میشل عون رئیس جمهور لبنان و جریان آزاد ملی است و این احتمال وجود دارد که گزینه آن ها برای مأمور تشکیل کابینه در ساعات آینده٬ همان سعد حریری باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 1 دی 1398 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 537

به "رایزنی ها برای تشکیل کابینه جدید لبنان، الحریری بیشترین شانس را دارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی ها برای تشکیل کابینه جدید لبنان، الحریری بیشترین شانس را دارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید