روسیه: راه چاره فضایی-دفاعی آمریکا، سیاست تهاجمی واشنگتن را ثابت می نماید

به گزارش مجله عکس، در وزارت خارجه روسیه معتقدند:راه حل فضایی-دفاعی آمریکا، جهت گیری تهاجمی واشنگتن در عرصه فضا را تأیید می نماید که هدف نهایی در آن تعیین شده که همانا اطمینان از فزونی نظامی آمریکا در فضا است.

روسیه: راه چاره فضایی-دفاعی آمریکا، سیاست تهاجمی واشنگتن را ثابت می نماید

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه گفت که انتشار راه حل فضایی-دفاعی ایالات متحده، تایید نماینده خط مشی تهاجمی کنونی مقامات واشنگتن در این زمینه است. این وزارتخانه ابراز اطمینان کرد که این سند منعکس نماینده هدف نهایی کل راه حل آمریکا در فضا، یعنی فزونی کامل نظامی است.

در بیانیه ای که در این رابطه از سوی دفتر اطلاعات و انتشارات وزارت خارجه روسیه منتشر شده، آمده است: این سند جهت گیری تهاجمی واشنگتن در عرصه فضایی را تأیید می نماید که هدف نهایی در آن به وضوح تعریف شده است و آن اطمینان از فزونی نظامی آمریکا در فضا است. در این راستا، فعالیت های پنتاگون روی استفاده نظامی از امکانات بالقوه فضایی متمرکز خواهد بود.

دیپلمات های روسی یادآور شدند که دولت آمریکا فضای خارج از کره زمین را عرصه ای برای جنگ می داند. نیروهای نظامی که ایالات متحده و شرکای آن قصد دارند در فضا مستقر نمایند، نه تنها برای بازدارندگی، بلکه برای انجام حملات به دشمن ادعا شده در صورت استفاده خصمانه از فضا در نظر گرفته شده است. توجه ویژه ای که ایالات متحده به متحدان خود در سند کرده، معنای خاصی ندارد، برای اینکه آنها فقط نقش کمکی را در فعالیت های فضایی آمریکا ایفا می نمایند.

وزارت امور خارجه روسیه افزوده است: در این سند برای تحقق این وظایف، برنامه ریزی شده تا نیروهای فضایی ایالات متحده تقویت گردد، طیف گسترده ای از عملیات فضایی در صورت بروز درگیری نظامی برنامه ریزی شده و قوانین مربوط به استفاده از توان نظامی، توسعه سیستم های نظامی مدرن و آموزش افراد واجد شرایط، به روزرسانی شده است.

در این بیانیه آمده است: در عین حال، ایالات متحده برای توجیه برنامه های امپریالیستی خود در فضا، که باعث ایجاد مسابقه تسلیحاتی می گردد، روسیه و چین را بزرگترین تهدیدات راهبردی نامیده است، ضمن اینکه طبق معمول، هیچ مدرکی هم برای اثبات این ادعا ارائه نمی دهد.

به همین دلیل ، وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر از دولت آمریکا دعوت کرد تا درباره ایمنی فعالیت های فضایی در چارچوب گفت وگوهای دوجانبه بحث و تبادل نظر کند، زیرا کوشش های قبلی کشورها برای اطمینان یافتن از فزونی نظامی آنها، منجر به افزایش تنش و مسابقه تسلیحاتی گشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1107

به "روسیه: راه چاره فضایی-دفاعی آمریکا، سیاست تهاجمی واشنگتن را ثابت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: راه چاره فضایی-دفاعی آمریکا، سیاست تهاجمی واشنگتن را ثابت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید