رونمایی از800 محصول فناورانه صادراتی ، نمایش پتانسیل صادراتی محصولات دانش بنیان به هیات های خارجی

به گزارش مجله عکس، سقفی برای نمایش دایمی محصولات با فناوری بالای صادراتی ایران ساخت ایجاد شد تا این توانمندی ها به بازار جهانی معرفی شود.

رونمایی از800 محصول فناورانه صادراتی ، نمایش پتانسیل صادراتی محصولات دانش بنیان به هیات های خارجی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد خانه نوآوری و فناوری ایران از طریق معاونت علمی و فناوری، گفت: این خانه فناوری در نمایشگاه بین المللی تهران ایجاد شده است تا محلی باشد برای ارائه محصولات با فناوری بالای صادراتی، معرفی توانمندی های ایران ساخت به بازدیدکنندگان خارجی و تشکیل هاب صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق دارای پتانسیل صادراتی.

وی افزود: خانه نوآوری و فناوری ایران در فضایی به وسعت 3 هزار و 500 مترمربع و با ظرفیت معرفی بیش از 800 کالا از 300 شرکت دانش بنیان و خلاق در فاز نخست در نمایشگاه بین المللی تهران ایجاد شده است و در فازهای بعدی محصولات دیگری هم اضافه خواهد شد تا پتانسیل های صادراتی محصولات دانش بنیان را به هیات های خارجی معرفی کند.

به گفته قلعه نوی، برگزاری نشست های تخصصی رودررو با هیات های خارجی و انجام امور کارگزاری صادراتی محصولات دانش بنیان در قالب شرکت های مدیریت صادرات EMC از دیگر اهداف ایجاد این مرکز است.

وی ادامه داد: نمایشگاه دایمی ایران ساخت 12 بخش تخصصی فناورانه شامل ماشین آلات، حمل ونقل، برق و الکترونیک، کشاورزی، مواد پیشرفته، صنایع فلزی، تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت و صنایع خلاق، نرم افزار و اپلیکیشن، بازی، انیمیشین، صنایع دستی و غیره ایجاد شده است. همچنین خانه هوشمند دانش بنیان با تجهیز از طریق 80 شرکت دانش بنیان و 220 محصول هم در آن مستقر است.

رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بیان نمود: بخش تخصصی سیمیلاتورها (شبیه سازها)، مونه اتاق عمل و اتاق ICU بیمارستانی با تجهیزات ایران ساخت، امکانات سالن کنفرانس و برگزاری جلسات رودرو، فضای کار اشتراکی و اختصای برای کادر اداری و واسطه های صادراتی، سالن جلسات VIP و کافه تجارت از دیگر بخش های این خانه نوآوری است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1748

به "رونمایی از800 محصول فناورانه صادراتی ، نمایش پتانسیل صادراتی محصولات دانش بنیان به هیات های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از800 محصول فناورانه صادراتی ، نمایش پتانسیل صادراتی محصولات دانش بنیان به هیات های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید