ساخت واکسن کرونا آکسفورد بر پایه پروتئین های تنباکو ، واکسن کرونا چگونه به دست ما می رسد؟

به گزارش مجله عکس، واکسن کرونا در آخرین اخباری که در اختیار داشتیم توسط تیمی پژوهشگر در انگستان به تست انسانی رسیده بود و نتایج خوبی هم ثبت کرد؛ اما چون که زمان کافی برای مشاهده نتایج تست انسانی نگذشته بود هنوز به آن بی اعتماد بودیم.

ساخت واکسن کرونا آکسفورد بر پایه پروتئین های تنباکو ، واکسن کرونا چگونه به دست ما می رسد؟

به گزارش مجله عکس به نقل از هفت صبح، آکسفورد اعلام نمود که تست واکسن کرونا ویروس که بر پایه پروتئین های تنباکو است مرحله تست انسانی را با موفقیت طی کرد. تیم پژوهش آکسفورد و محققان موسسه ملی سلامت انگلستان، در هند مستقر شده و آزمایشات مربوط به واکسن کرونا ویروس را در کشورهای آفریقایی و برزیل تست کردند.

این واکسن تا به حال نتیجه منفی نداشته است. پیش از مرحله آزمایشات انسانی، این گروه واکسن ساخته شده را بر روی 6 میمون آلوده به کرونا ویروس تست کردند و خوشبختانه هر 6 تا میمون نتایج خوبی را نشان دادند. آکسفور تاکید می نماید نتیجه خوبی را که از سیستم ایمنی بدن حیوانات گرفتیم را از سیستم ایمنی بدن انسان نیز خواهیم گرفت.

عملکرد واکسن ظاهرا به این گونه است که از تکثیر بیشتر ویروس در بدن جلوگیری می نماید. واکسن در بخش کوچکی به نام اسپایک از ویروس متمایز است. این واکسن با عملکرد مخصوص به خود، بدن را به رسمیت شناخته و تمام کوشش خود را برای فراوری آنتی ویروس در بدن می نماید تا ویروس را ریشه کن کند.

آکسفورد اعلام نموده است که این واکسن تا حدود ماه آبان یا آذر در دسترس همگان قرار می گیرد و قیمت تقریبی آن حدود 13 دلار است که از نظر آکسفورد این قیمت بسیار منطقی و ارزان است. قیمت تقریبی به تومان، حدود 290 هزار تومان است. این واکسن در واقع برای بیماری مرس ساخته شده است که در سال 2012 رواج داشت. حالا این واکسن بهترین گزینه پیش رو برای مهار کردن بیماری کرونا است. برای مرحله اول فراوری، کسفورد در تدارک فراوری 17 میلیون دوز از این واکسن است.

برای آشنایی بیشتر با واکسن آکسفورد لینک های زیر را بخوانید:

  • قیمت واکسن کووید-19 چقدر خواهد بود؟ | واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد نامگذاری شد
  • دسترسی عمومی به واکسن کرونای آکسفورد تا انتها 2020 قطعی نیست
  • خبر خوش کرونایی | آکسفورد از موفقیت واکسن ضد کرونا روی انسان اطلاع داد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1178

به "ساخت واکسن کرونا آکسفورد بر پایه پروتئین های تنباکو ، واکسن کرونا چگونه به دست ما می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت واکسن کرونا آکسفورد بر پایه پروتئین های تنباکو ، واکسن کرونا چگونه به دست ما می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید