سفیر چین در انگلیس: روابط لندن-پکن در تقاطعی سرنوشت ساز واقع شده است

به گزارش مجله عکس، چین خاطرنشان کرد روابط این کشور با انگلیس به دلیل آینده پروژه مناقشه برانگیز نیروگاه هسته ای هینکلی پوینت در یک تقاطع تاریخی سرنوشت ساز قرار گرفته است.

سفیر چین در انگلیس: روابط لندن-پکن در تقاطعی سرنوشت ساز واقع شده است

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله عکس، به نقل از دیلی تلگراف، بعد از تصمیم دولت انگلیس در ماه گذشته میلادی برای به تاخیر انداختن تصویب نهایی پروژه هینکلی پوینت، سفیر چین در انگلیس در مقاله ای نسبت به تاثیر این مناقشه در روابط دو کشور هشدار داد.

لیو شیا اومینگ، سفیر چین در انگلیس در مقاله ای در نشریه فایننشیال تایمز، مساله پروژه نیروگاه هسته ای هینکلی پوینت را محور روابط تجاری انگلیس با چین خواند و نوشت: در حال حاضر روابط چین و انگلیس در یک تقاطع تاریخی سرنوشت ساز قرار گرفته است، اعتماد دوجانبه میان دو طرف بیش از هر زمان دیگری باید حفظ گردد. من امیدوارم که انگلیس درهای خود را به روی چین باز نگه دارد و دولت لندن به حمایت از پروژه هینکلی پوینت ادامه دهد و در سریعترین زمان ممکن تصمیمی اتخاذ کند تا این پروژه به شکل مناسب اجرایی گردد.

این درحالی است که ترزا می، نخست وزیر انگلیس اعلام نموده که با توجه به نگرانی درباره نقش سازمان انرژی هسته ای چین در این پروژه که یک سوم سهام پروژه هینکلی پوینت را در اختیار دارد، اجرای این پروژه را به تاخیر می اندازد.

نیک تیموتی، رییس دفتر ترزا می، سال گذشته اظهار نظراتی را درباره این پروژه عنوان نمود که منجر به برآورد هایی درباره تاخیر در اجرای این پروژه به دلیل نگرانی های نسبت به دست داشتن شرکت های دولتی چین در آن، شد.

لیو شیا اومینگ، در ادامه مطلبش اگرچه به این نگرانی ها اشاره ای نکرد اما گفت: مساله امنیت بر بحث پیرامون این پروژه موضوع پیدا نموده و انگلیس دارای یک نظام قانونی و نظارتی به روز در دنیا است.

سفیر چین با تاکید بر اینکه شرکت های چینی در انگلیس بیشتر از آلمان، فرانسه و ایتالیا سرمایه گذاری نموده اند گفت: اینکه این راستا طولانی در روابط چین و انگلیس پدید آمده، آسان بدست نیامده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 402

به "سفیر چین در انگلیس: روابط لندن-پکن در تقاطعی سرنوشت ساز واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین در انگلیس: روابط لندن-پکن در تقاطعی سرنوشت ساز واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید