سقوط هلی کوپتر؛ وزیر 12 ساعت شنا کرد و خود را نجات داد

به گزارش مجله عکس، بالگرد حامل وزیر ماداگاسکاری روز گذشته در آب های شمال شرقی جزیره سقوط کرد، اما ژنرال سرژگِلِه و یکی از افسران همراه او پیروز شدند با شنا خود را به خشکی برسانند.

سقوط هلی کوپتر؛ وزیر 12 ساعت شنا کرد و خود را نجات داد

به گزارش یورونیوز، این فرمانده ارشد ماداگاسکاری که از اوت گذشته و پس از 30 سال خدمت در ژاندارمری، بعنوان وزیر ژاندارمری به کابینه دولت پیوسته، برای سرکشی به حادثه غرق شدن یک قایق مسافری در ماموریت بود.

مردم محلی ژنرال گِلِه و افسر ژاندارمری همراه او را در 75 کیلومتری شمال توئاماسینا بندر معروف شرق ماداگاسکار پیدا کردند. از سرنوشت خلبان بالگرد و یک افسر ژاندارمری همچنان اطلاعی در دست نیست.

این فرمانده 57 سال در یک پیغام ویدئویی که بلافاصله بعد از نجات یافتن او در ساحل پر شده ضمن تشکر از ماهیگیران و مردم بومی ماهامبو می گوید: به لطف خدا هنوز نوبت مرگ من فرا نرسیده. هیچ جراحت و مشکل خاصی ندارم. تنها سرما خورده ام و می توانم وظایفم را ظرف 24 ساعت آینده از سر بگیرم.

یکی از فرماندهان ارشد ماداگاسکار که مدت ها با ژنرال گله همکار بوده او را یک شخصیت نظامی توصیف می نماید که روحیه فوق العاده ای دارد و به ورزش اهمیت زیادی می دهد.

آمادگی بدنی او در 57 سالگی مانند یک نظامی 30 ساله است، مزیتی که وی را قادر ساخت تا بی وقفه12 ساعت شنا کند و جان خود را نجات دهد.

حادثه غرق شدن قایق مسافربری چه بود؟

آقای وزیر و سه افسر ژاندارمری برای سرکشی بر عملیات نجات یک قایق حادثه دیده با هلی کوپتر راهی شمال شرقی جزیره ماداگاسکار شده بودند.

طبق آخرین آمار ها 21 نفر در حادثه غرق شدن قایق فرانسیا جان خود را از دست داده اند و همچنان از شرایط حدود 60 سرنشین دیگر این قایق اطلاعی در دست نیست.

ژاندارمری ماداگاسکار تحقیقات خود را در خصوص چرایی بروز دو حادثه شروع نموده و می گوید تا به امروز دلیل سقوط هلی کوپتر معین نشده است. عملیات امدادگران برای یافتن دو سرنشین مفقودی هلی کوپتر و حدود 60 سرنشین ناپدید شده قایق همزمان ادامه دارد.

غواصان وزارت دفاع ماداگاساکار در عملیات شب گذشته خود پیروز شدند اجساد چندین قربانی این حادثه را به ساحل منتقل نمایند.

رئیس جمهوری ماداگاسار پنجشنبه 23 دسامبر را در سراسر این جزیره 27 میلیونی عزای عمومی اعلام نموده است. ماداگاسکار در شرق قاره آفریقا و جنوب اقیانوس هند واقع شده و 61 سال پیش از فرانسه استقلال پیدا کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اسفند 1400 بروزرسانی: 24 اسفند 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 2023

به "سقوط هلی کوپتر؛ وزیر 12 ساعت شنا کرد و خود را نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط هلی کوپتر؛ وزیر 12 ساعت شنا کرد و خود را نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید