سهم بیش از 50 درصدی اجاره بها در سبد خانوار ایرانی ، ضرورت رسیدگی به چالش مسکن

به گزارش مجله عکس، شهردار تهران با بیان اینکه موضوع توسعه مسکن استیجاری توسط شهرداری ها می تواند یک نقطه عطف باشد؛ گفت: چرا که شهرداران معمولا بزرگ ترین موجران شهر هستند و قدرت مانور بالایی دارند. از طرف دیگر سهم اجاره بها در سبد خانوار ایرانی به بیش از 50 درصد رسیده و این یعنی رسیدگی به چالش مسکن از ضرورتی سرنوشت ساز برخوردار است.

سهم بیش از 50 درصدی اجاره بها در سبد خانوار ایرانی ، ضرورت رسیدگی به چالش مسکن

به گزارش مجله عکس و بنابر اعلام شهرنوشت، پیروز حناچی در یکصد و دومین نشست مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران که در دفتر شهردار تهران برگزار گردید، ضمن تاکید بر تنگناهای مالی که دولت با آن ها روبه رو است، گفت: شهرداری ها نمی توانند انتظار اختصاص همه جانبه منابع مالی از طرف دولت را داشته باشند؛ چرا که دولت خود با چالش های مالی فراوانی روبرو است.

وی ضمن اشاره به این که بهتر است بر سرنوشت لوایحی تمرکز کنیم که قرار است به زودی در مجلس شورای اسلامی مورد آنالیز قرار گیرند، گفت: بهتر است موضوع لوایح منابع مالی پایدار و مالیات بر ارزش افزوده را در چارچوب یک راستا مفاهمه ای پیش بریم و برای تصویب آن ها در مجلس شورای اسلامی کوشش کنیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از اظهارات خود در این نشست به بازدید معاون اول رئیس جمهور از کارخانه واگن سازی تهران نیز اشاره نمود و گفت: دکتر دنیاگیری معاون اول محترم رئیس جمهور در آن بازدید دریافتند که بسکمک از واگن های قطار شهری مشهد نیز در کارخانه واگن سازی تهران فراوری می شوند. در حال حاضر دولت نیز آمادگی بالایی در کمک رساندن و همراهی با شهرداری ها دارد. امیدوارم بتوانیم دولت را قانع کنیم تا خطوط اعتباری باقی مانده از چین را به مدیریت شهری اختصاص دهد؛ این موضوع در کمیسیون مشترک چین هم مطرح شده است و کوشش بر این است تا موضوع حمل ونقل عمومی را در این خط اعتباری بگنجانیم.

وی در این نشست به مسکن استیجاری نیز پرداخت و توضیح داد: در جلسه ای که با حضور رئیس جمهور برای موضوع مسکن برگزار گردید، تأکید ایشان بر ضرورت توسعه مسکن در داخل شهرها بود؛ پیشنهاد ما هم این بود که شهرداری ها در حریم شهرها بیشترین قدرت مانور را دارند و توسعه مسکن حیطه ای است که بسکمک از شهرداری های کلان شهرهای دنیا در آن فعال اند.

شهردار تهران در انتها اظهار داشت: موضوع توسعه مسکن استیجاری توسط شهرداری ها می تواند یک نقطه عطف باشد؛ چرا که شهرداران معمولا بزرگ ترین موجران شهر هستند و قدرت مانور بالایی دارند. از طرف دیگر سهم اجاره بها در سبد خانوار ایرانی به بیش از 50 درصد رسیده و این یعنی رسیدگی به چالش مسکن از ضرورتی سرنوشت ساز برخوردار است.

لازم به ذکر است؛ نشست کلانشهرهای ایران با حضور کمال مرادی دبیرکل مجمع شهرداران کلان شهرهای ایران و شهرداران کلان شهرهای تبریز، اردبیل، بندرعباس، زاهدان، اهواز، رشت، یزد، کرمان، قم، اراک، کرج، همدان و معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری مشهد تشکیل شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 302

به "سهم بیش از 50 درصدی اجاره بها در سبد خانوار ایرانی ، ضرورت رسیدگی به چالش مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم بیش از 50 درصدی اجاره بها در سبد خانوار ایرانی ، ضرورت رسیدگی به چالش مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید