شهادت یک جوان بحرینی در زندانهای آل خلیفه

به گزارش مجله عکس به نقل از العالم، سید کاظم سیدعباس در سال 2015 در فرودگاه بحرین بازداشت شده و همزمان منزل وی در منطقه السهله نیز مورد هجوم نیروهای امنیتی نهاده شد.

شهادت یک جوان بحرینی در زندانهای آل خلیفه

وی در سال 2016 به اتهام خرابکاری محکوم به تحمل 10 سال حبس شد که در دادگاه تجدیدنظر به 5 سال کاهش یافت.

سید کاظم در حالی که با صحت کامل وارد زندان شد در اثر شکنجه های شدید دچار تومور و سرطان مغز شد.

مسئولان زندان به علایم بیماری وی بی اعتنایی نموده و با وجودی که صورت وی به شدت متورم گشته و از دردهای شدید رنج می برد، در کلینیک زندان مرکزی بحرین موسوم به جو مورد تمسخر و استهزا قرار می گرفت و تنها به وی مُسکن تزریق می شد.

خانواده وی پس از دیدار ها، مشاهده تغییرات جسمانی و هشدارهای همبندی هایش متوجه عمق بیماری او شدند و درخواست ها را برای آزادی و یا فراهم آوری درمان افزایش دادند که در خواست های آنها و هشدارهای سازمان های حقوقی بین المللی بی نتیجه ماند.

در سال 2018 مسوولان زندان به طور ناگهانی به خانواده سید کاظم طی تماسی تلفنی اعلام کردند که فرزندشان برای عمل جراحی مغز از زندان به بیمارستان ارتش بحرین منتقل شده و مورد عمل قرارگرفته است! در نهایت با وخامت اوضاع جسمانی، کاهش شدید وزن، نابینایی و کاهش سطح هوشیاری آل خلیفه به اجبار وی را آزاد کرد.

کوشش ها برای درمان این جوان در بحرین نتیجه نداد و خانواده سید کاظم با جمع آوری مبلغی از خیرین وی را برای درمان به خارج منتقل کردند که همچنان بی نتیجه ماند.

در نهایت این جوان بحرینی پس از تحمل دردهای اسارت سپیده دم امروز 3 فوریه به شهادت رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 768

به "شهادت یک جوان بحرینی در زندانهای آل خلیفه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت یک جوان بحرینی در زندانهای آل خلیفه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید