صاحبخانه ها اجاره می خواهند یا رهن؟

به گزارش مجله عکس، به گزارش تجارت نیوز، هر چند هنوز فصل طلایی جابجایی ملکی یعنی تابستان که بیشترین آمار انعقاد قرارداد اجاره را به خود اختصاص می دهد شروع نشده و دو ماه تا آن موقع فاصله داریم، اما بعضی موجران با در نظر دریافت احتمال مدت طولانی انتظار برای اجاره رفتن املاک خود، تصمیم به عرضه زودهنگام آنها در بازار مسکن گرفته اند. تحقیقات میدانی حاکی از این است که در بازار مسکن روزهای پایانی فروردین، آپارتمان هایی عرضه شده که تاریخ تحویل آنها خرداد و تیرماه است، اما از هم اکنون در بازار اجاره فایل شده اند.

صاحبخانه ها اجاره می خواهند یا رهن؟

جهت دریافت خدمات ساخت و ساز ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

رکود کرونایی تمام بخش های بازار مسکن از یک سو و رکود مضاعفی که با آغاز ماه رمضان در اوایل اردیبهشت ماه به شکل سنتی در انتظار بازار مسکن است از سوی دیگر، نگرانی موجران برای مدت انتظار اجاره را افزایش داده و آنها را وادار به عرضه زودهنگام آپارتمان های خود در بازار اجاره نموده است.

ویژگی دیگر بازار اجاره فعلی، تعداد بسیار اندک عرضه فایل های رهن کامل است. اغلب موجران در این بازار علاقه مند به دریافت اجاره بهای یک تا پنج میلیون تومانی بر اساس متراژ و موقعیت ملک خود هستند و فقط بعضی موجران آپارتمان های لوکس اجاره بهای کمتر از این مقدار را پیشنهاد داده اند و ودیعه چند صد میلیون تومانی را به اجاره ماهانه چند میلیون تومانی ترجیح می دهند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 857

به "صاحبخانه ها اجاره می خواهند یا رهن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صاحبخانه ها اجاره می خواهند یا رهن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید