صعود پرسپولیس به فینال آسیا در بهشت آزادی

به گزارش مجله عکس، پرسپولیس با پیروزی 2 بر یک در مجموع دو دیدار رفت و برگشت برای نخستین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

صعود پرسپولیس به فینال آسیا در بهشت آزادی

به گزارش مجله عکس، پرسپولیس امشب(سه شنبه) در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در استادیوم آزادی به مصاف السد قطر رفت.این دیدار در نهایت با گل های بغداد بونجاح در دقیقه 16 برای السد و سیامک نعمتی در دقیقه 48 برای پرسپولیس با نتیجه یک بر یک به انتها رسید تا در مجموع دیدار رفت و برگشت، پرسپولیس با نتیجه 2 بر یک به پیروزی برسد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

گزارش لحظه به لحظه این دیدار به توضیح زیر است:

نیمه نخست

دقیقه 2: دو تیم بازی را تهاجمی شروع کردند اما پرسپولیس نخستین موقعیت خطرناک بازی را ایجاد کرد. احمد نوراللهی در پشت محوطه جریمه السد صاحب توپ شد و اقدام به شوت زنی کرد اما به خاطر اینکه هنگام زدن شوت، سر خورد، ضربه اش از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 3: عبدالکریم حسن، مدافع السد از پشت محوطه جریمه پرسپولیس اقدام به شوت زنی کرد که با هوشیاری علیرضا بیرانوند این توپ مهار شد.

دقیقه 6: علی علیپور در شلوغی محوطه جریمه السد صاحب توپ شد اما ضربه او به مدافعان تیم قطری برخورد کرد و پس از آن، توپ توسط یکی از مدافعان السد به بیرون زده شد.

دقیقه 12: گادوین منشا در پشت محوطه جریمه با چرخشی زیبا خودش را از مدافعان السد جدا کرد اما در ادامه ضربه خودخواهانه ای زد که توپ با اختلاف از کنار دروازه تیم قطری به بیرون رفت.

دقیقه 14: احمد نوراللهی از ارسال خوبی از روی نقطه کرنر به روی دروازه السد انجام داد که این توپ روی سر منشا فرود آمد، با این حال مهاجم پرسپولیس نتوانست ضربه خوبی راهی دروازه کند و بازیکنان دیگر پرسپولیس هم به این توپ نرسیدند تا با قطع کردن آن، دروازه السد را باز نمایند تا در انتها توپ به بیرون برود.

دقیقه16 (گل): در حالی که توپ و میدان در اختیار پرسپولیس بود، توپ از جناح راست به روی دروازه پرسپولیس ارسال شد که بونجاح با ضربه ای زمینی و دقیق دروازه بیرانوند را باز کرد.

دقیقه 24: شایان مصلح توپی که مدافعان السد از داخل محوطه جریمه دفع نموده بودند را با سینه استپ کرد و بلافاصله شوت خود را راهی دروازه السد کرد که این توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

در ادامه بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم نتوانستند موقعیت خطرناکی روی دروازه یکدیگر ایجاد نمایند.

دقیقه 39: پس از چند دقیقه ای که بازی متعادل پیگیری می شد، سیامک نعمتی در پشت محوطه جریمه السد حرکت در عرضی را شروع کرد و در ادامه، حرکتش را با پاس پشت پا به منشا تکمیل کرد. منشا هم که در موقعیت خوبی صاحب توپ شده بود، شوت خودش را راهی دروازه السد کرد اما توپ درست به جایی رفت که مشعل عیسی، دروازه بان السد قرار داشت و او هم به راحتی ضربه مهاجم پرسپولیس را جمع کرد.

دقیقه 44: سیامک نعمتی دوباره از جناح چپ، حرکت در عرضی را شروع کرد و ضربه اش را به سمت دروازه السد زد که این توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 45: پرسپولیس در آستانه انتها بازی در نیمه نخست غافلگیر شد تا الهیدوس با بیرانوند تک به تک گردد اما دروازه بان ملی پوش پرسپولیس به خوبی این توپ را مهار کرد تا نماینده ایران در بازی باقی بماند.

داور ازبکستانی این دیدار بدون اینکه وقت تلف شده ای برای نیمه نخست در نظر بگیرد، سوت انتها نیمه نخست را به صدا درآورد.

نیمه دوم

دقیقه 48(گل): این بار گادوین منشا نقش سازنده را برای سیامک نعمتی ایفا کرد. مهاجم نیجریه ای پرسپولیس از جناح چپ توپی را به داخل محوطه جریمه السد ارسال کرد که نعمتی با هوشیاری از پشت مدافع السد آمد و با شوتی تک ضرب دروازه مشعل عیسی را باز کرد.

پس از گل پرسپولیس، نماینده ایران بازی را کنترل کرد تا بازی بیشتر در میانه میدان در گردش باشد.

دقیقه 65: نفوذ منشا از جناح چپ به داخل محوطه جریمه السد با پاس عالی او به علیپور تکمیل شد اما مهاجم پرسپولیس قدر این پاس طلایی را ندانست و در حالی که خودش بود و دروازه السد، ضربه اش را به مشعل عیسی کوبید تا توپ به کرنر برود.

دقیقه 69: نوراللهی در پشت محوطه جریمه فرصت خوبی برای شوت زنی پیدا کرد اما ضربه اش با اختلاف از کنار دروازه السد به بیرون رفت.

دقیقه 80: ژاوی از پشت محوطه جریمه شوت خطرناکی به سمت دروازه پرسپولیس زد که توپ با اختلاف کم از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 85: ارسال خطرناک بازیکنان السد از جناح چپ در حالی به ژاوی رسید که هیچکس او را نگرفته بود، با این حال ضربه او با واکنش زیبای بیرانوند به کرنر رفت.

در دقایق انتهای بازیکنان السد فشار زیادی به روی دروازه السد آوردند اما آن ها نتوانستند کاری از پیش ببرند تا پرسپولیس در انتها با پیروزی 2 بر یک در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح، محمد انصاری، سید جلال حسینی، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، بشار رسن (محسن ربیع خواه 90)، سیامک نعمتی، علی علیپور (امید عالیشاه 83) و گادوین منشا.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 70

به "صعود پرسپولیس به فینال آسیا در بهشت آزادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود پرسپولیس به فینال آسیا در بهشت آزادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید