ضرورت تغییر مسئولیت موگرینی از حفظ به اجرای برجام

به گزارش مجله عکس، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بالاخره باید متوجه گردد که کار او فقط ابراز حمایت زبانی از برجام نیست و ضروری است از این پس به سمت پایبندسازی اتحادیه اروپا به اجرای عملی برجام حرکت کند.

ضرورت تغییر مسئولیت موگرینی از حفظ به اجرای برجام

گروه بین الملل مجله عکس فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ماههاست که سعی دارد با ادبیاتی تکراری بر ناتوانی یا شاید عدم تمایل اتحادیه اروپا به انجام تعهداتش در برجام سرپوش بگذارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا این بار هم با استفاده از همان ادبیات تکراری پیش از نشست مقامات سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه در بروکسل اعلام نموده است: اتحادیه اروپا همچنان به حمایت از برجام ادامه می دهد.

نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات هسته ای باید متوجه شده باشد که مأموریت او از بیان ابراز تأسف و اعلام حمایت از برجام باید به سمت پایبندسازی اتحادیه اروپا به اجرای عملی برجام (پیش از سرانجام دوماهه ایران) تغییر یابد.

تغییر رویکرد منفعلانه و غیراصولی سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه و گذر از رفتارهای تهدیدآمیز و زیاده خواهانه به تعهدپذیری اجرای برجام از الزامات دیگری است که لازمه نقش آفرینی مؤثر موگرینی برای نجات برجام است.

به گفته محافل رسانه ای، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در نشست بروکسل شرکت خواهد داشت. موضع انتقادی اروپا و شخص موگرینی در این نشست در قبال آمریکا می تواند نشانه ای هرچند کوچک از رویکرد منطقی اروپا در قبال عامل ناکامی برجام باشد.

منبع: نورنیوز

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 195

به "ضرورت تغییر مسئولیت موگرینی از حفظ به اجرای برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تغییر مسئولیت موگرینی از حفظ به اجرای برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید