ضرورت لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی گفت: اروپایی ها دنبال اجرای تعهدات برجامی خود نیستند.

ضرورت لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سیدحسین نقوی حسینی، در مورد رفتار اروپایی ها در واکنش به گام چهارم کاهش تعهدات برجام ایران، گفت: روند رفتار اروپایی ها نشان می دهد که آن ها برنامه برای اجرای تعهدات خود ندارند؛ بنابراین اجرای پروتکل الحاقی (معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای) که ایران در اقدامی با هدف اعتمادسازی تصمیم به اجرای داوطلبانه آن گرفت، به عنوان یک تعهد برجامی باید لغو گردد، این اقدام قطعا تاثیر در رفتار طرف های اروپایی خواهد داشت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: ایران بعد از خروج آمریکا از برجام حداقل در حوزه عملیاتی شاهد اقدامی از سوی اروپایی ها نبوده؛ البته این سبب نقد پذیری گام های ایران نیز شده است، به نظر گام های کاهش تعهدات تاثیری در رفتار طرف مقابل نداشته و دولت باید گام های موثرتری را تعریف و عملیاتی کند.

وی با بیان اینکه اروپایی ها طور جدی به برجام نپرداختند، گفت: ایران چهارمین گام کاهش تعهدات برجام را برداشته و ضمن آن به اروپایی ها مهلت یک ماهه جهت جبران داده، اما با توجه به رفتار اروپایی ها به نظر این گام ها ادامه دار خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: دولت ایران نیز در برداشتن گام های کاهش تعهدات برجام ملاحظاتی دارد، دولت کوشش می نماید غربی ها را وادار به انجام کاری در چارچوب برجام کند، اما در کنار آن کوشش نموده تا فضا به سمت مناقشات و تنش های غیرقابل جبران نرود، این ملاحظات شاید در عدم جدیت اروپایی ها تاثیر داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 9 دی 1398 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 556

به "ضرورت لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید