فراخوان جذب راهبران آموزشی در تابستان

به گزارش مجله عکس، مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه با پیگیری های انجام شده موافقت اصولی پست راهبران آموزشی را دو ماه پیش دریافت کردیم و از این پس افراد را تحت عنوان راهبر آموزشی به صورت ساختارمند بکار خواهیم گرفت گفت: اما اکنون در حال تنظیم توضیح شغل و وظایف آنها و تنظیم حکم کارگزینی شان هستیم که به یاری معاونت توسعه و سازمان امور استخدامی در دست انجام است.

فراخوان جذب راهبران آموزشی در تابستان

مرتضی شکوهی در گفت وگو با مجله عکس، با اشاره به روند جذب راهبران آموزشی در وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در حال حاضر حدود 3000 راهبر آموزشی داریم که وظیفه هدایت و نظارت معلمان کلاس های چندپایه، روستایی و عشایری را برعهده دارند. راهبران از بین بهترین معلمان ما انتخاب می شوند.

وی اضافه نمود: طی یک فرایند پیش بینی شده اعلام می گردد آنها که علاقه مند به این پست هستند اعلام داوطلبی نمایند. استان های ما این افراد را ثبت نام می نمایند و یک مصاحبه حضوری از آنها به عمل می آید و در نهایت واجدین صلاحیت انتخاب می شوند. راهبران آموزشی معلمان و صاحب تحربه خوبی بوده و سطح تحصیلاتشان بالاتر است.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش درباره وظایف و ماموریت های راهبران آموزشی گفت: راهبران می توانند به معلمین ما در مناطق کمتر برخوردار که ممکن است تعدادی جدیدالاستخدام یا سرباز معلم باشند یاری نمایند تا بتوانند خدمات مناسب آموزشی و پرورشی ارائه دهند و یاری نمایند آنها بخوبی طراحی آموزشی نمایند، مدیریت کلاس های چند پایه را بخوبی انجام داده و دانش آموزان را در فرایند یادگیری فعال نگه دارند و تکالیف مناسب ویژگی های دانش آموزان آن کلاس ها ارائه دهند.

شکوهی اضافه نمود: با پیگیری های اجرا شده موافقت اصولی پست راهبران آموزشی را دو ماه پیش دریافت کردیم و از این پس افراد را تحت عنوان راهبر آموزشی به صورت ساختار مند بکار خواهیم گرفت، اما اکنون در حال تنظیم توضیح شغل و وظایف آنها و تنظیم حکم کارگزینی شان هستیم که به یاری معاونت توسعه و سازمان امور استخدامی در دست انجام است. اگر این فرایند طی گردد پست راهبر آموزشی در طبقه بندی معلمان کشور قرار می گیرد و بخشی از نگرانی ها و دغدغه هایشان برطرف می گردد.

وی درباره جذب راهبران آموزشی در سال آتی گفت: هر ساله فراخوان جدید می دهیم و با توجه به اینکه در ایام تابستان تعدادی راهبران آموزشی بازنشسته می شوند و یا تغییر پست می دهند، استان ها در تابستان اطلاع رسانی می نمایند و داوطلبان فرایندها را طی و در صورت پذیرش، آموزش های لازم را دریافت و از اول مهر مدارس را مورد نظارت قرار می دهند.

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کمبودی در امسال نداریم و تعداد راهبرانی را که مدنظرمان بود جذب نموده ایم گفت: البته اکنون پست سازمانی راهبران، مدیر مدرسه است و به دنبال آن هستیم که حکم ویژه را برایشان صادر کنیم.

به گفته شکوهی، حدود 50 هزار کلاس چندپایه و نزدیک به 700 هزار دانش آموز در این کلاس ها داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 120

به "فراخوان جذب راهبران آموزشی در تابستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان جذب راهبران آموزشی در تابستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید