قطر خواستار مصاحبه میان ایران و کشور های منطقه شد

به گزارش مجله عکس، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر گفتگوی سازنده بین ایران و کشور های منطقه برای حل اختلافات بین دو طرف را خواستار شد.

قطر خواستار مصاحبه میان ایران و کشور های منطقه شد

به گزارش، لولوه الخاطره، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر، خواهان گفتگوی سازنده بین ایران و کشور های منطقه برای حل اختلافات بین دو طرف شد.

لولوه الخاطره در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی بالکان، در پاسخ به سؤالی درباره روابط ایران با قطر و دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس گفت: روابط ایران با قطر مبتنی بر واقعیت هاست و این موضوع اهمیت دارد. واقعیت های جغرافیایی وجود دارد که ما نمی توانیم از آن عبور کنیم. ما و ایران در بزرگترین میدان گازی جهان شریک هستیم که نمی توان این موضوع را نادیده گرفت.

او افزود: روابط ما با ایران با روابط بعضی دیگر اعضای شورای همکاری از جمله عمان و کویت با تهران، تفاوت چندانی ندارد. روابط ما با ایران، تفاوتی با روابط اتحادیه اروپا با این کشور ندارد. ملت ایران ملتی ریشه دار در تاریخ است. البته موارد اختلاف بین ما و آن ها وجود دارد. تصمیم گرفتیم که تعامل منطقی با این اختلافات در چارچوب قوانین بین المللی، داشته باشیم. ما خواهان گفتگوی سازنده بین همه طرف ها برای حل مسائل بغرنج هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 212

به "قطر خواستار مصاحبه میان ایران و کشور های منطقه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر خواستار مصاحبه میان ایران و کشور های منطقه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید