لبنان، حریری: غرب ما را فریب داد ، تأکید نبیه بری بر انجام اصلاحات سریع

به گزارش مجله عکس، نخست وزیر مستعفی لبنان پس از شرط سیاسی اروپایی ها برای وی به ازای انجام تعهدات کنفرانس سیدر٬ به دلیل عدم توانایی در برآورده کردن شرط آنها میلی به بازگشت به دولت ندارد.

لبنان، حریری: غرب ما را فریب داد ، تأکید نبیه بری بر انجام اصلاحات سریع

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس به نقل از روزنامه الاخبار طبق گزارش های روزنامه الاخبار٬ سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان پس از اینکه اروپایی ها به او گفتند که اگر نتواند یک دولت غیرسیاسی که منجر به کنار رفتن گروه های تأثیرگذاری مانند حزب الله از دولت می گردد تشکیل دهد٬ از انجام تعهدات کنفرانس سیدر (اجلاسی که به منظور جمع آوری یاری مالی به لبنان در پاریس برگزار گردید) خبری نخواهد بود٬ علاقه ای به بازگشت به دولت ندارد، علت این امر آن است که نخست وزیر مستعفی لبنان قادر به تشکیل چنین دولتی نیست، همین موضوع٬ یعنی شرط سیاسی اروپایی ها برای حریری٬ او را نگران نموده و آن را نیرنگی از سوی کشورهای اروپایی می داند.

کنفرانس سیدر یک اجلاس مالی است که پیش از این به پیشنهاد فرانسه و در شهر پاریس با حضور نمایندگان کشورها و سازمان های مالی به منظور جمع آوری یاری مالی به لبنان برای رشد مالی آن برگزار گردید و در واقع تلاشی برای بازسازی چهره سعد حریری بود. فرانسه در این کنفرانس متعهد شده بود که مبلغ قابل توجهی یاری مالی بلاعوض و مبلغی نیز به صورت وام به لبنان اختصاص دهد که البته اکنون و پس از استعفای حریری و عدم توانایی وی برای تشکیل یک دولت غیرسیاسی و مطابق میل غرب از این وعده های خود برگشته است.

اروپایی ها در این کنفرانس به حریری قول داده بودند که برای جبران کسری بودجه به وی یاری نمایند؛ اما درحال حاضر برای او شرط سیاسی گذاشته اند.

بری: باید هرچه سریعتر اقدام به اصلاحات کنیم

نبیه بری رئیس مجلس لبنان گفت که با تشکیل کابینه جدید در اسرع وقت٬ می توان فضای ناآرام کشور را چه در سطح مالی و مالی و چه در سطح نگرانی های مردم٬ مهار کرد.

بری ادامه داد: بحران کشور باید خیلی سریع حل گردد و فوراً اقدام به اصلاحات مالی و مالی کنیم؛ کشور زمان زیادی را از دست داده اما امکانات برای اصلاح این جهت وجود دارد.

نشست مالی بعبدا

در چارچوب تماس هایی که میشل عون رئیس جمهور لبنان به منظور رسیدگی به اوضاع بانک های کشور در سایه تحولات اخیر داشته است٬ اخبار رسیده مبنی بر اینکه عون خواهان برگزاری نشستی در بعدازظهر شنبه در قصر بعبدا و با حضور ریاض سلامه رئیس بانک لبنان و سلیم صفیر رئیس اتحادیه بانک های لبنان و نیز اعضای هیئت مدیره این اتحادیه شده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 555

به "لبنان، حریری: غرب ما را فریب داد ، تأکید نبیه بری بر انجام اصلاحات سریع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لبنان، حریری: غرب ما را فریب داد ، تأکید نبیه بری بر انجام اصلاحات سریع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید