متولدین 81 به خدمت سربازی فراخوانده شدند ، مشخص تکلیف مشمولان غایب متولد 55 به بعد

به گزارش مجله عکس، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای تمامی مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال های 1355 تا 1381 را برای مشخص تکلیف شرایط خدمتی خود فراخواند.

متولدین 81 به خدمت سربازی فراخوانده شدند ، مشخص تکلیف مشمولان غایب متولد 55 به بعد

به گزارش مجله عکس به نقل از ایسنا، سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای اعلام نمود: کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد سال های 1355 تا 1381 باید مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی شرایط خدمتی خود را معین تکلیف نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل نموده یا فارغ التحصیل شده اند، با ورود به سن مشمولیت (18 سال تمام) 6 ماه مهلت دارند تا شرایط خدمتی خود را تعیین نمایند.

دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی معین شده، مشغول به تحصیل هستند، در صورت ترک تحصیل، انصراف، اخراج و یا فراغت از تحصیل، حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت.

همچنین متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت ندارند، از تاریخ انصراف از تعهد، حداکثر به مدت شش ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر پلیس+10 برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام نمایند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی یا کفالت، پس از انقضاء مدت اعتبار معافیت موقت می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به شرایط خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه نمایند.

مشمولانی که در مهلت معین شده شرایط خدمتی خود را تعیین ننمایند وارد غیبت شده و برابر ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی، با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام، عدم امکان دریافت وام، عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی، عدم صدور پروانه کسب و ... روبرو خواهند شد.

طبق ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا 3 ماه باشد، 90 روز اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از سه ماه باشد، تا 180 روز اضافه خدمت خواهند داشت.

مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال است، علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضایی معرفی می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1013

به "متولدین 81 به خدمت سربازی فراخوانده شدند ، مشخص تکلیف مشمولان غایب متولد 55 به بعد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متولدین 81 به خدمت سربازی فراخوانده شدند ، مشخص تکلیف مشمولان غایب متولد 55 به بعد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید