محیط های ورزشی باید دور از سیاست باشند، طرفداران هوشیار باشند

مجید ابهری در مصاحبه با خبرنگاران درباره اتفاقات اتفاق افتاده در استادیوم آزادی و سر دادن شعارهای قومیتی گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب دست هایی در کار بوده اند تا بین قومیت های مختلف تفرقه افکنی نمایند. گاهی در کردستان، زمانی در بلوچستان و گاهی نیز در آذربایجان با توطئه های مختلف قصد نفاق گری بین اقوام ایرانی را داشتند.

محیط های ورزشی باید دور از سیاست باشند، طرفداران هوشیار باشند

وی اضافه نمود: خوشبختانه با هوشیاری مردم و رهکردهای رهبری، وحدت و انسجام جامعه حفظ گردیده است. در موضوع مسابقه تیم تراکتورسازی نیز عده ای قصد داشتند و دارند که برای بدنام سازی مردم شریف آذربایجان دست به حرکات مشکوک بزنند.

ابهری توضیح داد: درآوردن پرچم کشور همسایه و شعارهایی در جهت تجزیه ایران در دستور کار این افراد قرار داشت و همواره جوانان آذربایجانی نفرت خود را از این گونه حرکات اعلام کرده اند.

این جامعه شناس گفت: تیم تراکتور متعلق به همه ایران و آذربایجان می باشد و نباید بهانه ای برای وندال ها و هولیگان ها ایجاد کند. تخریب، تفرقه افکنی و ایجاد فاصله قومیتی از سوی هر قوم و طبقه ای که باشد قابل قبول نبوده و ایران به طور یکپارچه و با وحدت مدافع ارزش های دینی و فرهنگی خود خواهد بود.

وی تأکید کرد: جوانان باید هوشیار باشند تا از احساسات پاک آنها با هدف های تفرقه افکنی، بهره برداری ننمایند. رسانه ها نیز باید با مطلع سازی و اطلاع رسانی، بین مرزهای ورزش دوستان آذری و قشون بیگانگان، مرزبندی ایجاد نمایند و اجازه ندهند مردم انقلابی و وطن دوست آذربایجان با این بهانه ها مورد آزار قرار گیرند.

ابهری با اشاره بر اینکه محیط ورزش پاک است، گفت: محیط های ورزشی باید به دور از بهانه های سیاسی، پاک و سالم باقی بمانند، اطلاع رسانی، مطلع سازی و شفاف سازیِ نقش گروه های تفرقه افکن می تواند بهترین اهرم پیشگیری از وقوع چنین اتفاقاتی باشد.

این جامعه شناس اظهار داشت: اطلاع رسانی، کنترل محیط های ورزشی و لیدرهای طرفداران تیم های مختلف، دومین گروه از راهکارهای پیشگیری از تکرار این اتفاقات است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "محیط های ورزشی باید دور از سیاست باشند، طرفداران هوشیار باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط های ورزشی باید دور از سیاست باشند، طرفداران هوشیار باشند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید