مذاکرات بین افغانستانی دوحه از سرگرفته شد

به گزارش مجله عکس، سخنگویان هیأت مذاکره کننده طالبان و دولت افغانستان اعلام کردند که گروه های تماس دو طرف شامگاه گذشته پس از 12 روز توقف، نشست مشترکی را برگزار کردند.

مذاکرات بین افغانستانی دوحه از سرگرفته شد

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

احمد نادر نادری سخنگوی هیأت دولت افغانستان روز سه شنبه در فیسبوک خود نوشت که نشست گروه تماس هیأت مذاکره نماینده دولت و طالبان برگزار گشت و دو طرف توافق کردند نشست های بعدی برای حل موارد اختلافی ادامه یابد.

محمدنعیم سخنگوی دفترسیاسی طالبان در قطر نیز در توئیتی نوشته است که نشست گروه تماس دو طرف برگزار گردید و توافق کردند که برای گفت وگو روی موارد اختلافی نشست ها ادامه یابد.

هرچند نشست گروه های تماس دو طرف پیشرفتی نداشته و اختلافات بر سر دستورکار مذاکرات پابرجاست، اما گفته می گردد که نشست شامگاه گذشته با میانجیگری زلمی خلیل زاد فرستاده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان برگزار گردیده است.

این در حالی است که درگیری شدیدی بین نیروهای دولتی و گروه طالبان در هلمند افغانستان ادامه دارد و آگاهان سیاسی افغانستان بر این باورند که جنگ های کنونی بر فرایند صلح در قطر اثر منفی خواهد گذاشت.

نشست بین افغانستانی دوحه در 22 شهریور ماه با حضور نمایندگان کشورهای منطقه و دنیا شروع شد اما دو طرف با گذشت یک ماه از آن تاریخ، پیروز نشده اند بر سر نهایی سازی دستور کار مذاکرات توافق نمایند.

، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1232

به "مذاکرات بین افغانستانی دوحه از سرگرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات بین افغانستانی دوحه از سرگرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید