معادلات سعودی و آمریکا در مأرب برهم خورد، ابتکار عمل مقاومت یمن

به گزارش مجله عکس، به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی الأخبار مطلبی را پیرامون نبرد بزرگ و سرنوشت ساز مأرب منتشر کرد. این روزنامه در مطلب خود در خصوص نبرد مذکور آورده است: ایالات متحده آمریکا در طول مدت زمان گذشته تمام تلاش خود را برای تغییر معادلات نبرد مأرب به کار بست.

معادلات سعودی و آمریکا در مأرب برهم خورد، ابتکار عمل مقاومت یمن

بر اساس این گزارش، در مطلب روزنامه الأخبار تأکید شده است: پس از آنکه تیموتی لیندرکینگ کننده ویژه آمریکا در یمن، در پی رفع مطالبات عربستان سعودی در جنگ علیه یمن بود، این بار در تلاش است که فعالیت دیپلماتیک خود را افزایش دهد. با این حال، دولت نجات ملی یمن به خوبی می داند که واشنگتن در این کشور به دنبال چیست. درست به همین دلیل است که یمنی ها زیر بار شروط آمریکا برای برقراری آتش بس نرفتند.

روزنامه مذکور همچنین تصریح کرده است: تلاش آمریکا برای تحمیل شروط عربستان سعودی به نیروهای مقاومت یمن با درهای بسته روبرو شد. جنبش أنصارالله در این زمینه پاسخی صریح و شفاف به واشنگتن داد. أنصارالله صراحتاً خطاب به آمریکایی ها گفت که پذیرش شروط آنها برای آتش بس به معنای تثبیت محاصره یمن در قالب فعالیت های دیپلماتیک است.

الاخبار در گزارش خود آورده است: در واقع، پیام واضح مقاومت یمن به ایالات متحده آمریکا این بود که تا زمان تداوم تجاوزگری عربستان سعودی در یمن، حملات نیروهای مقاومت متوقف نخواهد شد و همچون گذشته ادامه پیدا خواهد کرد. این بدان معناست که معادلات نبرد در مأرب دستخوش تغییر شده است و آمریکایی ها هیچگاه تصور نمی کردند که چنین اتفاقی در عرصه میدانی مأرب به وقوع بپیوندد.

این روزنامه همچنین عنوان کرده است: سلسله دستاوردها و پیروزی های گسترده نیروهای مقاومت یمن موجب شد تا محاسبات سعودی ها و آمریکایی در مأرب به هم بریزد. در تعز نیز در حال حاضر نیروهای یمنی ابتکار عمل را به دست گرفته اند. این درحالی است که سعودی ها تلاش می کردند تا شکست های خود در جبهه سنگین مأرب را در تعز جبران کنند. آنها در این زمینه نیز متحمل شکست شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1568

به "معادلات سعودی و آمریکا در مأرب برهم خورد، ابتکار عمل مقاومت یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معادلات سعودی و آمریکا در مأرب برهم خورد، ابتکار عمل مقاومت یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید