موفقیت یک داروی جدید در مقابله با کرونا

به گزارش مجله عکس، دانشمندان آمریکایی با ساخت دارویی توانستند موش های آزمایشی مبتلا به ویروس کرونا را درمان نمایند.

موفقیت یک داروی جدید در مقابله با کرونا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محققان دانشگاه پنسیلوانیای آمریکا داروی جدیدی را فراوری کردند که پاسخ ایمنی ذاتی بدن را برای مقابله با ویروس فعال می نماید. این دارو دیابزی (diABZI) نام دارد و نتایج آزمایش نشان داده است که از علائم شدید انواع جهش های کرونا جلوگیری می نماید و مانع انتقال آن می گردد.

در موش های آزمایشگاهی تحت درمان با diABZI نشان داده شد که میزان ویروس کرونا در ریه ها و سوراخ های بینی آن ها بطور قابل توجهی کاهش یافته و فراوری سیتوکین افزایش داشته است.

سارا چری، محقق اصلی این پروژه، شرح داد: تعداد کمی از دارو ها به عنوان مسدودکننده عفونت کووید 19 شناخته شده اند. فعال سازی یک پاسخ ایمنی زودهنگام از نظر درمانی با یک دز، یک شیوه امیدوارکننده برای کنترل ویروس، از جمله گونه B 1351 آفریقای جنوبی است.

این محقق اضافه نمود: فراوری و توسعه ضدویروس های مؤثر برای کنترل عفونت و بیماری کروناویروس بسیار لازم است مخصوصاً اینکه گونه های خطرناک این ویروس همچنان در حال ظهور هستند.

این گروه آمریکایی اعلام کردند که یکی از دلایل تشخیص ویروس کرونا، پنهان شدن این ویروس است. به همین دلیل تشخیص بیماری و پاسخ اولیه سیستم ایمنی بدن با تاخیر انجام می گردد.

آزمایشات روی موش های آلوده به کووید 19 نشان داد که diABZI با فعال کردن مولکول STING به طور بالقوه مانع عفونت کووید 19 از جمله گونه B 1351 می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1716

به "موفقیت یک داروی جدید در مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت یک داروی جدید در مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید