نبی: جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است

به گزارش مجله عکس، دبیرکل فدراسیون فوتبال در رابطه با مسائل مختلف صحبت هایی را عنوان کرد.

نبی: جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است

به گزارش ، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال در یک نشست ویدئو کنفرانسی که علی نژاد معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، براتی رئیس کمیته تدوین مقررات و حمیرا اسدی رئیس دپارتمان امور بین الملل فدراسیون هم در آن حضور داشتند، شرحاتی درباره فرآیند مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه ارائه کرد.

او همچنین مطرح کرد: مایلم در ابتدا از فرصتی که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برای بررسی آخرین شرایط مربوط به تدوین پیش نویس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران دادند تشکر کنم. همانطور که به خوبی می دانید فدراسیون فوتبال ایران یکی از قدیمی ترین فدراسیون های عضو فیفا است و میلیون ها نفر در سطح کشور به این رشته ورزشی علاقه مند هستند و به صورت حرفه ای مباحث مرتبط را پیگیری می کنند.

نبی شرح داد: با توجه به سطح تعاملات گذشته هدف تمام ما در فرآیند مربوط به اصلاح اساسنامه رسیدن به یک تفاهم ماندگار جهت تدوین سند فردای فوتبال ایران با اعتماد متقابل و بر اساس کار کارشناسی بوده است. تغییراتی که در رفت و برگشت های اجرا شده درماه های اخیر و با نظر فیفا هم در این مقوله شکل گرفت کاملا به همین دلیل عملیاتی شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه کرد: فدراسیون فوتبال پس از برگزاری نشست های متعدد با ارکان حقوقی و برپایی نشست های متعدد هیئت رئیسه، اخذ پیشنهادات اعضای مجمع و مذاکرات متعدد دیگر پیش نویس مربوطه را در موعد مقرر به فیفا ارائه کرد که در آن ضمن تاکید بر قوانین ملی و داخلی بر الزامات بین المللی بالادستی هم تصریح شده بود. برای مثال امروز به خوبی و به صورت شفاف میان مدیران فیفا، کنفدراسیون و فدراسیون درباره ماهیت حقوقی فدراسیون فوتبال اشتراک نظر وجود داشت.

نبی اضافه کرد: قاعدتا جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است تا ادامه راستا نقشه راه که شامل برگزاری مجمع تصویب اساسنامه و همچنین در تداوم آن مجمع انتخاباتی است به انجام برسد.

در ادامه این جلسه اینترنتی، مسئولان ذیربط در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدگاه های خود را درباره مباحث مربوط به اصلاح پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال ارائه کردند.

در خاتمه مقرر شد تفاهم و توافقات انجام شده در جلسه به صورت رسمی از طریق فیفا به فدراسیون فوتبال ارسال شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1259

به "نبی: جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نبی: جامعه فوتبال ایران در انتظار دریافت نظر مشورتی فیفا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید