نظر ترامپ درباره ماکرون در کتاب جنجالی بولتون

به گزارش مجله عکس، به رغم آنکه متن کامل کتاب اتاقی که در آن رخ داد نوشته جان بولتون هنوز منتشر نشده است، جزئیاتی از رویکرد رئیس جمهوری آمریکا در تصمیم گیری سیاست خارجی منتشر شده است.

نظر ترامپ درباره ماکرون در کتاب جنجالی بولتون

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا در بخشی از کتاب خاطراتش که به دست گاردین رسیده، نوشته است، رئیس جمهوری آمریکا عقایدش را درباره رهبران دنیا بیان نموده و بعضی از آن ها را نزدیکترین ها دانسته، در حالی که در روبرو با دیگران چنین احساسی نداشته است.

بولتون خصوصا نوشته است، ترامپ فکر می کرد امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هر کار می کنه گند می زنه و همچنین گفت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن جزو رهبرانی بودند که ترامپ فکر می کرد نزدیکترین ها به او بودند.

مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ گفت، او و رئیس جمهوری آمریکا جزو افراد نادری در کاخ سفید بودند که بریگزیت برایشان اهمیت داشته است. او همچنین متوجه عدم علاقه ترامپ به ترزا می شده و این حس درباره سقوط آزاد استراتژی بریگزیت مشترک بوده است. بولتون همچنین گفت، او کوشش کرد تا یاری بسیار بیشتری به اجرای بریگزیت کند، چرا که بریگزیت به طور خاصی برای ایالات متحده اهمیت داشت.

بولتون در بیان روابط ترامپ - انگلیس، گفت وگوی بسیار سختی درباره ارائه دسترسی به هوآوی برای توسعه شبکه های 5جی و عدم مخالفت جانسون در قبال خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران را به یاد آورد.

کتاب بولتون پیش از آنکه به قفسه کتاب فروشی ها برسد، جنجال به پا نموده است زیرا حاوی جزئیاتی از تصمیمات ترامپ درباره سیاست خارجی است و همین امر خشم ترامپ را برانگیخته است. ترامپ بارها تاکید نموده است که بولتون با انتشار این کتاب قانون را نقض می نماید چرا که این کتاب حاوی اطلاعات فوق محرمانه است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1140

به "نظر ترامپ درباره ماکرون در کتاب جنجالی بولتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر ترامپ درباره ماکرون در کتاب جنجالی بولتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید