هشدار جدی رئیس کمیسیون امنیت ملی به آمریکا ، گزینه های ایران روی میز است

به گزارش مجله عکس، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس بعضی مفاد طرح سه فوریتی مقابله به مثل با آمریکا درصورت فعال سازی مکانیسم ماشه را تشریح کرد.

هشدار جدی رئیس کمیسیون امنیت ملی به آمریکا ، گزینه های ایران روی میز است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، مجتبی ذوالنوری با اشاره به اظهارات اخیر پمپئو مبنی بر کوشش آمریکا و اروپا برای فعال سازی مکانیسم ماشه گفت: مبنای اظهارات مسئولان ایالات متحده مبنای قانونی و حقوقی ندارد و با توجه به مکانیزم پیش بینی شده در برجام نمی توانند چنین اقدامی صورت دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: اگر بخواهند اقدامی در راستای فعال سازی مکانیسم ماشه و تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران صورت دهند، جمهوری اسلامی بی تفاوت نخواهد بود.

  • جزئیات درخواست پمپئو از 4 کشور عربی علیه ایران

وی همچنین با بیان اینکه امروز در راستای مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا طرحی سه فوریتی به مجلس داده ایم، بیان نمود: اگر آمریکا بخواهد به صورت یکجانبه مکانیسم ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کند، این طرح، دولت را ملزم به مقابله به مثل با اقدامی نظیر کنار گذاشتن محدودیت های برجامی می نماید.

ذوالنوری ادامه داد: به واسطه این طرح در صورت قانون شدن، جمهوری اسلامی می تواند اورانیوم را در هر حجمی که احتیاج فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشور باشد صورت داده و غنای آن را بالا برده و انباشت کند همچنین می توانیم برای فراوری سوخت هسته ای تا 90 هزار سو اقدام نموده و آب سنگین را به هر میزان فراوری و انباشت نموده و به فروش برسانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین خواهیم توانست سانتریفیوژها را به میزان احتیاج خود ساخته، نصب و فعال کنیم و اجرای پروتکل الحاقی را که به صورت داوطلبانه به خاطر برجام پذیرفتیم، متوقف کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1250

به "هشدار جدی رئیس کمیسیون امنیت ملی به آمریکا ، گزینه های ایران روی میز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی رئیس کمیسیون امنیت ملی به آمریکا ، گزینه های ایران روی میز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید