وزیر بهداشت انگلیس شرایط مقابله با کرونا را به جنگ جهانی دوم تشبیه کرد

به گزارش مجله عکس، وزیر بهداشت انگلیس در مقاله ای نوشت روحیه مردم این کشور در برابر شیوع کرونا باید مشابه دوران جنگ جهانی دوم و بمباران شهرها توسط ارتش آلمان باشد.

وزیر بهداشت انگلیس شرایط مقابله با کرونا را به جنگ جهانی دوم تشبیه کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس، مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس از مردم این کشور خواست در مقابل شیوع بیماری کووید-19 روحیه ای مشابه دوران جنگ جهانی دوم داشته باشند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، هنکاک در مقاله ای در روزنامه انگلیسی تلگراف نوشت: نسل ما هرگز این گوه محک نخورده بود. پدربزرگ های ما [چنین شرایطی را] در جنگ جهانی دوم، هنگامی که شهرهایمان در حملات برق آسای آلمان بمباران می شد تجربه کردند.

وزیر بهداشت انگلیس نوشت: برخلاف حملات هر شب، جیره بندی و کشته شدن مردم، آن ها در کنار هم یک کوشش بزرگ ملی را پیش بردند. امروز نسل ما با آزمون مختص به خود روبرو است که مبارزه با یک بیماری جدید و بسیار واقعی است.

او درباره قرنطینه افراد بالای 70 سال در این کشور شرح داد: در زمان مقرر جزئیات آن را اعلام می کنیم و این کار را به خاطر احترام به سالمندان و افراد آسیب پذیر انجام می دهیم و چنین اقدامی در راستای مراقبت از آن ها است.

هنکاک اقدامات دولت را که متهم به ناکافی بودن است بر پایه دانش قابل استناد و آمار و مدل سازی هایی مطرح نمود که در روزهای آینده منتشر می شوند.

او رویکرد ایمنی جمعی مبتنی بر اجازه انتشار به ویروس جهت ایجاد مقاومت در بدن افراد را رد کرد و گفت دولت چنین راهبردی ندارد. او گفت در صورت لزوم تجمعات مختلف ممنوع خواهند شد.

آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس 1140 نفر عنوان شده است اما این نگرانی وجود دارد که شمار واقعی آن بیش از 10 هزار نفر باشد. تا کنون شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به 21 نفر رسیده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 894

به "وزیر بهداشت انگلیس شرایط مقابله با کرونا را به جنگ جهانی دوم تشبیه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت انگلیس شرایط مقابله با کرونا را به جنگ جهانی دوم تشبیه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید