وزیر نیرو: تاسیسات گردشگری در اطراف دریاچه سدهای کشور ساخته می گردد

به گزارش مجله عکس، وزیر نیرو گفت: تاسیسات گردشگری در اطراف دریاچه سدهای کشور با رعایت ملاحظات زیست محیطی برای رونق این بخش از صنعت ایران برای استفاده از ظرفیت های موجود ساخته می گردد.

وزیر نیرو: تاسیسات گردشگری در اطراف دریاچه سدهای کشور ساخته می گردد

ایرنا: رضا اردکانیان روزشنبه در مراسم بهره برداری از چهار طرح حوزه آب و برق یزد که به صورت ویدیو کنفرانس با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار گردید از تدوین سند گردشگری آبی هم در ایران اطلاع داد و گفت: برای اولین بار محدودیت و ممنوعیت استفاده گردشگری از دریاچه ها برداشته شد و قرار است در اطراف سدها با رعایت ملاحظات زیست محیطی و کنترل های کمی و کیفی آب، زیرساخت های گردشگری ایجاد گردد.

وی مطرح نمود: سرمایه گذاری برای احداث تاسیسات گردشگری در این فضاها به مزایده گذاشته شد و از تابستان 1400 به مرور این طرح ها به بهره برداری می رسد و هموطنان از این ظرفیت عظیم طبیعی برای گردشگری استفاده می نمایند که البته اشتغالزایی قابل ملاحظه ای نیز دارد.

وزیر نیرو گفت: مجموعه این طرح ها ریل گذاری مناسبی برای فعالیت در عرصه آب و برق کشور به دنبال دارد.

وی در ادامه با اشاره به طرح های یادشده استان یزد در هفته چهل و چهارم پویش هر هفته الف - ب - ایران افتتاح شد، اظهار کرد: در سال 99 با هدف به ثمر رساندن 350 طرح با اعتبار 50 هزار میلیارد تومان این پویش شروع شد.

وی مطرح نمود: با احتساب طرح های آب و برق که امروز در یزد افتتاح شد، تا به امروز 294 طرح با سرمایه گذاری 66 هزار میلیارد تومان از ابتدای امسال در قالب این پویش وارد مدار بهره برداری شد.

اردکانیان در ادامه 13 سد مخزنی، 11 شبکه زهکشی آب، 10 طرح آبرسانی شهری، هشت تصفیه خانه آب، 10 تصفیه خانه فاضلاب، آبرسانی به هزار و 250 روستا، احداث و افتتاح هشت واحد نیروگاهی و ارتقای توان نیروگاه های موجود با 30 واحد نیروگاه مقیاس کوچک و 25 نیروگاه تجدیدپذیر و برق رسانی به 288 روستا را از جمله این طرح ها برشمرد.

وزیر نیرو ادامه داد: امسال کار جدیدی شروع شد و در کنار پروژه های ساخت و ساز، پروژه هایی با این هدف که اصلاح ساز و کارها و ابداع ساز و کارهای جدید است و نقش به سزایی در سرعت بخشیدن در کاهش هزینه های تمام شده در تسهیل خدمت رسانی به مردم دارد، شروع شد.

وی ادامه داد: وعده وزارتخانه ساخت 50 پروژه ساز و کار بود که تا امروز 53 مورد آن به بهره برداری رسید که از آن جمله می توان به یکپارچه سازی شرکت های آب شهری و روستایی اشاره نمود که با تجمیع امکانات اقتصادی، تجهیزات و منابع انسانی ، سرعت بیشتری در خدمت رسانی به ویژه در روستاها ایجاد شد.

اردکانیان مطرح نمود: اصلاح ساختار مدیریت آب کشور نیز از آن جمله بود و امروز ساختار جدیدی بر اساس مدیریت حوزه آبریز تشکیل شد و 9 پروژه آبریز عظیم تعریف شد، انتظار این است که با استقرار مدیریت های حوزه آبریز، مرزهای طبیعی مدیریت آب هم ایجاد و به رسمیت شناخته گردد تا زمینه بروز تنازع و تنش بین استان ها در حوزه آب رفع گردد.

وی مطرح نمود: سند سازگاری با کم آبی تک تک استان ها هم تدوین شد و تخصیص های جدیدی که برای استفاده از آب دریا در نظر گرفته شد، شرط این بود که این سندها تایید شده باشد تا استان ها بدانند که نقشه راهشان چیست.

چهار طرح مهم حوزه آب و برق استان یزد امروز در شهرستان های خاتم، ابرکوه، میبد، اردکان و یزد همزمان افتتاح شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1550

به "وزیر نیرو: تاسیسات گردشگری در اطراف دریاچه سدهای کشور ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: تاسیسات گردشگری در اطراف دریاچه سدهای کشور ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید