پامپئو به چین درباره دخالت در امور روزنامه نگاران آمریکایی در هنگ کنگ هشدار داد

به گزارش مجله عکس، وزیر خارجه آمریکا در ادامه فرایند اتهام زنی ها به منظور افزایش فشار به چین مدعی شد که دولت پکن در حال مداخله در فرایند کار روزنامه نگاران آمریکایی در هنگ کنگ است.

پامپئو به چین درباره دخالت در امور روزنامه نگاران آمریکایی در هنگ کنگ هشدار داد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز یک شنبه بیان کرد که واشنگتن در حال آنالیز تهدید و مداخله چین در کار روزنامه نگاران آمریکایی در منطقه هنگ کنگ است و تاکید نمود که هرگونه تصمیمی در زمینه تجاوز به خودمختاری هنگ کنگ بر ارزیابی ایالات متحده از شرایط سیاسی هنگ کنگ تاثیر خواهد گذاشت.

پامپئو طی بیانیه ای در این زمینه اضافه کرد: روزنامه نگاران اعضای جامعه خبری آزاد هستند و کادر پروپاگاندا نیستند و گزارشهای ارزشمند آنها مردم چین و سراسر دنیا را از وقایع آگاه می نماید.

پامپئو اوایل ماه جاری میلادی نیز بیان کرد که وزارت خارجه آمریکا گزارش خود به کنگره در زمینه شرایط هنگ کنگ و میزان برخورداری این منطقه از خودمختاری و استقلال از چین را برای آنالیز جزئیات بیشتر به تاخیر انداخته است.

این تاخیر به دلیل برگزاری کنگره ملی خلق چین در روز 22 ماه مه و تصمیمات این کنگره درباره هنگ کنگ و باز گذاشتن دست وزارت خارجه برای ارزیابی نتایج آن اجرا شده است.

آمریکا طی هفته های اخیر کوشش نموده تنشها و فشارها علیه چین را به ویژه به دلیل شیوع ویروس کرونا افزایش دهد. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که واشنگتن به دلیل عملکرد ضعیف در مقابله با ویروس کرونا به دنبال فرافکنی برای شانه خالی کردن از عملکرد ضعیف خود برای مدیریت بحران کرونا است که تا کنون باعث کشته شده دهها هزار آمریکایی شده است.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در مصاحبه با یکی از رسانه های این کشور هم گفته بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، حزب کمونیست چین را در زمینه شیوع کرونا مقصر می داند و گزینه هایی در این زمینه در دست کار دارد.

پامپئو در این مصاحبه با اتهام زنی های فراوان علیه چین ، این کشور را به عدم شفاف سازی متهم کرد و مدعی شد که کوشش برای پیداکردن یافته ها در باره منشا کرونا ماهیت سیاسی ندارد، بلکه یاری به پزشکان سراسر دنیا است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 1057

به "پامپئو به چین درباره دخالت در امور روزنامه نگاران آمریکایی در هنگ کنگ هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو به چین درباره دخالت در امور روزنامه نگاران آمریکایی در هنگ کنگ هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید